Ceļojumu blogs

Top vietas, kuru dēļ ir vērts braukt uz Krakovu!

Top vietas, kuru dēļ ir vērts braukt uz Krakovu!

Pilns Krakovas nosaukums skan tā: Karaļu galvaspilsēta Krakova. Pilsēta tiešām attaisno šo nosaukumu. Neskatoties uz to, ka Krakova ir lielākā Polijas pilsēta valsts ziemeļos, tā sen vairs nav galvaspilsēta, tomēr tā saglabājusi cēlu un skaistu veidolu, un karaliskais šiks te ir sastopams uz katra stūra. Krakova ir aizraujoša pilsēta, kas ir sarežģīta un pārsteidzoša; pilna ar tumšiem noslēpumiem, viduslaiku leģendām un poļu mītiem.

Krakovas vecpilsēta noteikti ir viena no skaistākajām ne vien Polijā, bet visā Eiropā. Burvīgā metropole, kas atrodas Vislas upes krastos, ir pazīstama Eiropā ar savu bagāto vēsturi un neskatāmiem arhitektūras pieminekļiem – te Jūs atradīsiet vairāk nekā 5000 vēsturiskos pieminekļus, viduslaiku celtnes un vairāk kā divus milionus mākslas pieminekļus un šedevrus. Krakovā ik gadu norit daudz dažādu festivālu un svinību! Un vēl – ir ticējums, ka pilsētai ir maģisks spēks, iespējams tieši šis spēks vilina tūkstošiem tūristu katru gadu.

Aicinam Jūs doties ceļojumā ar autobusu uz Poliju. Visas tūres uz Poliju izbraucot no Rīgas: pavasarī, vasarā, rudenī un ziemā. Tā pat, ceļojumi uz Poliju svētkos: Maija svētkos, Jāņos un Līgo svētkos, skolēnu brīvlaikā un uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu!

Ceļojumi ar autobusu uz Poliju: tūres iekļauj Krakovas apmeklējumu

  • Polijas pērles, augstie Tatri un Zakopanes termālie avoti. Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Кrakova - Veļička: Veļičkas sāls raktuves, pazemes ezeri – Zakopane – Augstie Tatri: Gubalawka virsotne, “Terma Białka” termālie avoti – Čenstohova: Jasna Gora klosteris
  • Pūķu festivāls Krakovā, augstie Tatri un Zakopane termālie avoti! Ceļojums ar autobusu. Ceļojuma laikā: Varšava - Кrakova - Veļička: Veļičkas sāls raktuves, pazemes ezeri – Zakopane – Augstie Tatri: Gubalawka virsotne, “Terma Białka” termālie avoti
  • Čehija: Dienvidu Morāvijas pilis un dabas brīnumi. Ceļojums visai ģimenei! Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Olomouca – Brno - Prāga – Morāvijas pilis: Valtice, Lednics un Mikulova - Macoha - Krakova
  • Ziemassvētku Vecīša rezidence Zakopānos! Salatēvu ciemā apmeklēsim Ziemassvētku vecīša māju, salavecis pastāstīs dažādus Ziemassvētku stāstus, uzcienās ar karstu tēju vai karstu šokolādi un, protams- bilde ar Ziemassvētku vecīti! Tālāk dosimies uz Ziemassvētku vecīša darbnīcu. Ziemassvētku ceļojums ar autobusu bērniem.
  • Jaunā 2020. gada sagaidīšana Krakovā un Jaungada diena SPA termālajos baseinos Zakopānos! Jaunā Gada ceļojums uz Poliju ar autobusu. Viesnīca Krakovā un Jaunā Gada Bankets Krakovas restorānā! Apmeklētās vietas un pilsētas ceļojuma laikā: Varšava – Veļička – Кrakova – Zakopane – Augstie Tatri – Čenstohova

Galvenais pilsētas laukums, burtiski: Tirgus laukums (Rynek Glowny)– Visi ceļi Krakovā ved uz Galveno pilsētas laukumu, Tirgus laukumu. Tieši šeit atrodas galvenie, atpazīstamākie un populārākie Krakovas pilsētas objekti, tādi kā: Pilsētas Rātsnams, Svētās Marijas Bazilika un Senais audumu tirgus. Šī vieta ir pilsētnieku dzīves centrs, šeit vienmēr dzīve rit pilnā sparā – iedzīvotāji, kuri steidzās un iepērkās, tūristi, kuri vēro un pērk suvenīrus. Tā pat, šeit ir daudz un dažādas kafejnīcas, restorāni un krogi, kuros var gardi paēst, bet vakarā klausīties ielas muzikantu uzstāšanos. 

Svētās Marijas bazilika (Kościół Mariacki)– viens no iespaidīgākajiem Krakovas apskates objektiem. Šī celtne pārsteidz ar savu varenumu ne vien mākslas un arhitektūras cienītājus, bet arī katru garāmgājēju un pilsētas viesi. Svētās Marijas bazilikas vitrāžas liek apstāties un mirki uzkavēties, lai tos apskatītu. Bazilikas altārs ir veltīts Marijai un viņas dzīvei, tas tiek atvērts tikai uz pāris stundām dienā. Taču pat ar aizvērtām durvīm, altāra daļa, kura ir atvērta, ir tik bagāti izrotāta, ka pārsteidz un elpa aizraujas. Figūras ir attēlotas cilvēka augumā, un tas piedod altāram īpaši “dzīvu” skatu un bazilikas atmosfēru.

Vadmalu tirgus ēka, burtiski: Senais audumu tirgus (Sukiennice)– Tirgus laukumā atrodas Senais audumu tirgus, celts Renesanses periodā, atspoguļo šī arhitektūras stila galvenās iezīmes. Šīs vietas vēsture sākās tālajā piecpadsmitajā gadsimtā – toreiz šeit atradās liela, starptautiska tirdzniecības vieta. Šodien šeit atrodas daudz suvenīru veikaliņu, kuri tā pat kā senā pagātnē, arī šodien piesaista pilsētas ciemiņus iepirkties. Tūristi var sev par piemiņu iegādāties tautas amatnieku darinājumus un rotaslietas. Tirgus laukumā iespējams apskatīt arī pieminekli, kas celts par godu poļu pazīstamākajam dzejniekam Ādamam Mickēvičam. Rātsnama tornis un tam blakus novietotas milzīgas cilvēka galvas skulptūras, sauktas par "Eros Bendato".

Podziemia Rynku, burtiski: Pazemes tirgus – tūristu maršruts, muzejs, kurš atrodas pazemē zem Tirgus laukuma. Vai Jūs domājat, ka dzīve rit tikai uz zemes? Šeit, 2010. gadā tika atklāts pazemes muzejs, īsta Krakovas pērle, kurā dzīve rit pilnā sparā! Pazemē atrodas vairāk nekā 4000 kvadrātmetru plašs arheoloģiskais parks, šeit izvietoti aptuveni 700 arheoloģiskie atradumi, 500 dažādi attēli, 600 digitāli dažādu objektu atveidojumi un 30 multimediju ierīces. Izņemot tradicionālus muzeja eksponātus, kā Viduslaiku monētas, greznas sieviešu rotaslietas un mājas iekārtas, muzejā atrodas īpaši senas lietas. Viens no tādiem ir 693 kg svina gabals, kas kādreiz tika uzskatīts par dārgakmeni. Šis ir vienīgais pasaulē tāds svina gabals, par kuru poļiem ir liels lepnums. Iedzīvotāji to sauc par bochen (maizes ritulis).

Svētā Pētera un Pāvela baznīca (Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła)– Krakovā atrodas daudz baznīcu, it īpaši Krakovas vēsturiskajā centrā, bet Svētā Pētera un Pāvela ir viena no tām, kuru noteikti ir jāapmeklē, ja esat Krakovā. Baznīca tika celta sešpadsmitajā gadsimtā baroka stilā – tā bija pirmā baznīca Krakovā, kuru cēla tieši šajā arhitektūras stilā.

 

Vāvele (Wawel)- gadsimtiem ilgi bijusi pilsētas politiskais un kultūras centrs. Vāveles paugura teritorijā atrodas Krakovas karaļa pils un Vāveles katedrāle, kurā atrodas pārsteidzoša un vērtīga mākslas darbu kolekcija, mēbeles un valsts mēroga svarīgi mākslas priekšmeti. Tā pat šeit var atrast un iepazīties ar burvīgu itāļu pagalmu. Pati katedrāles celtne atgādina ēku, celtu renesanses stilā saulainajā Toskānā, nevis dieva namu. To Jums ir iespēja novērtēt pašiem.

Krakovas karaļa pils Vāvele (Zamek Królewski na Wawelu)- Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā. Pils ir Polijas kultūras un vēstures piemineklis. Pašos pirmsākumos pils veidota romānikas stilā, tad ieguvusi gotikas vaibstus un vēlāk pārbūvēta renesanses stilā. Neskatoties uz daudzajām pils pārbūvēm, mūsdienās var apskatīt greznu un ainavā organiski iederīgu celtni. Tūristu apskatei paredzēta pirmā stāva zāle, kura agrāk bija domāta galmam. Apmeklētāji var ielūkoties arī karaļa privātajos apartamentos pirmajā stāvā un reprezentāciju zālē otrajā stāvā. Pilī var just noskaņojumu, kas radies Jagaiļu un Vāzu valdīšanas laikā. Karaļa pils izceļas ar vērtīgajiem 16. gadsimta gobelēniem, piemēram, ar Bībeles ainām.

Vāveles katedrāle (Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława)- atrodas blakus Krakovas karaļu pilij. Celta pirms vairāk nekā 900 gadiem, katedrāle arī šodien tiek uzskatīta par galveno svētvietu un reliģijas centru pilsētā. Tā ir ievērojama ar to, ka tajā kronēti un arī apglabāti visi Polijas karaļi. Katedrāles celšanā tika izmantoti dažādi arhitektūras stili un paņēmieni. Viena no ievērojamākajām katedrāles daļām ir Zigmunda svētvieta, izpildīta renesanses arhitektūras stilā. Vienā no katedrāles torņiem atrodas Zigmunda zvans, kurš ir lielākais baznīcas zvans Polijā – zvans tika uzstādīts 1520. gadā, tā diametrs ir vairāk nekā 2 metri un tas sver aptuveni 11 tonas. Katedrālē ir apglabāta lielākā poļu karaliskās ģimenes daļa, daudzi Polijas varoņi un mākslinieki. Tāpat tur atdusas arī Smoļenskas aviokatastrofā bojā gājušais prezidents Lehs Kačiņskis.

Profesoru dārzs (Ogród Profesorski) – atrodas Jagaiļa Universitātē (poļu: Uniwersytet Jagielloński, latīņu: Universitas Jagellonica). Omulīgā universitātes pagalmā, kurš izskatās kā Bavārijas atklātne, atrodas daiļas ēkas ar sarkaniem jumtiem, nesteidzīgi staigā studenti, un to starpā ir redzami interesanti objekti: kosmisko staru reģistrātors, Magdeburgas puslodes un Saules pulkstenis. Būdami ceļojumā Krakovā, noteikti aizejiet!

Krakovas restorāni un Poļu virtuve – Krakovā atrodas daudz autentisku restorānu, kuros gatavo tradicionālus ēdienus, un arī populārus un iecienītus citu valstu ēdienus. Noteikti ir jāapmeklē viens no Krakovas vecākajiem  restorāniem – Wentzl (atrodas pie Tirgus laukuma), kurš strādā kopš 1792. gada. Gardēžiem ir jānobauda vakariņas kādā autentiskā restorānā, kurā gatavo tradicionālos poļu ēdienus, gatavotus pēc senām receptēm. Jūs būsiet sajūsmā! 

Juliusza Słowackiego teātris Krakovā – Krakovā ir noteikti jāapmeklē arī teātris. Ēka celta deviņpadsmitajā gadsimtā baroka stilā, celtnei piemīt īpašs šarms. 

 

 

MICET – pats jaunākais muzejs Krakovā, vienīgais tāds visā Polijā un Eiropā. Šeit ir milzīgs daudzums elektronisku priekšmetu, kas dod apmeklētājam pašam radīt savu teātri. Radi vai maini savu priekšstatu par teātri, vērojot milzīgu daudzumu senu un mūsdienīgu teātra uzvedumu. Te vari būt gan režisors, gan dizainers, gan komponists un viss vienā personā. MICET – tas ir vairāku nelielu studiju kopums, kurās atrodas visi rekvizīti, grāmatas un dizainu elementi, lai radītu teatrālu uzvedumu. 

Kazimežs (Kazimierz)– divu kultūru tikšanās vieta: kristiešu un ebreju. Kontrastu un neaizmirstamu atmosfēru rajons. Kazimeža rajons ir iekļauts kultūras mantojuma sarakstā UNESCO. Liela daļa rajona vēsturiski pieder ēbrejiem, kur atrodas septiņas sinagogas, divas no kurām darbojās arī šodien. Tā pat, Kazimežā atrodas ēbreju tirgus. Šis Krakovas rajons ir pilns ar vēstures notikumiem, un staigāt gar rajona mazām ieliņām, ir liela bauda.

 

Oskara Šindlera fabrika – atrodas Kazimeža rajona vēsturiskajā daļā, dotā brīdī muzejs. Oskars Šindlers, holokausta laikā izglāba dzīvību vairāk nekā tūkstotim poļu ebreju, nodarbinot tos savā uzņēmumā. Muzejā atrodas gan pastāvīgā ekspozīcija, gan laicīgās ekspozīcijas, kurās ir attēloti to smago, Otrā Pasaules kara gadu notikumi. Ekspozīcija attēlo daudz no tā, ko esam redzējuši vienā no labākajiem 90. gadu kinodarbiem - Stīvena Spīlberga drāmā „Šindlera saraksts” (Schindler’s List). 

MOCAK Krakovas Laikmetīgās mākslas muzejs - Marina Abramoviča, Ai Weiwei, Trevor Gould un Edvards Dwurnik ir tikai daži no neticami starptautiskās reputācijas māksliniekiem, kas tiek piedāvāti Krakovas Laikmetīgās mākslas muzejā - MOCAK. Izstrādāts Claudio Nardi un Leonard Maria Proli, muzejs atrodas ziņkārīgā postindustriālā vidē, bijušajā emuāru fabrikas vietā, kas piederēja Oskaram Šindleram. Vienlaikus apstrīdošas, bet autentiskas, gan pastāvīgas, gan īslaicīgas mākslas izstādes demonstrē vēsturiskas, sociālas un kultūras diskusijas pēdējo divu desmitgažu laikā, lielu uzmanību pievēršot jaunajiem Polijas un Austrumeiropas māksliniekiem.

Aušvicas koncentrācijas nometne (vācu: Konzentrationslager Auschwitz) bija lielākais koncentrācijas nometņu tīkls Vācijas okupētās Polijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā. Galvenās Aušvicas koncentrācijas nometnes atradās pie mūsdienu Osvencimas pilsētas, tāpēc dažkārt šo kompleksu dēvē par Osvencimas koncentrācijas nometni. Vieta, kura atgādina par noziegumu veiktu ne tikai pret ēbreju nāciju, bet noziegumu pret cilvēci. 

 

 

Vietas, uz kurām jāaizbrauc, atrodoties Krakovā.

Veličkas sāls raktuves – Poļu pilsētā Veličkā atrodas viena no mistiskākajām un interesantākajām raktuvēm pasaulē. Pateicoties vietējo iedzīvotāju spēkam un centieniem, šīs raktuves ir izdevies izveidot par aizraujošu un pievilcīgu tūristu vietu. Pamestas sāls raktuves pārveidoja par muzeju veltītu pilsētas kultūrai un vēsturei, un šo muzeju atklāja 1978. gadā. Šodien Veličkas sāls raktuves ir svarīgs un nozīmīgs apskates objekts, kurš iepazīstina tūristus ar Veličkas vēsturi un sāls ieguves veidu. 

Zakopane – pilsēta, kura atrodas Tatru kalnos, Polijas valstī visaugstāk-stāvošā pilsēta, un viens no populārākajiem Polijas kūrortiem. Zakopane atrodas Polijas dienvidos, un pateicoties tam, šeit vienmēr ir patīkams klimats. Ziemas Zakopanos ir patīkamas, pietiekami siltas, bet sniega pilnas, tāpēc Zakopanus ir iecienījuši slēpotāji. Interesants vēsturisks fakts – kā ziemas kūrorts, Zakopane ir pievilinājuši tūristus jau kopš 19. Gadsimta, un gadsimta gaitā kūrorta infrastruktūra ir attīstījusiet tik labi, ka šodien to var uzskatīt par gandrīz ideālu. Ir jāsaka, ka Zakopane pievilina turistus ne tikai ziemā, bet ir ļoti iecienīta vieta ģimenēm arī vasaras laikā. Vasarā uz kalniem dodās daudzi, kuri ir iemīlējuši pastaigas un pārgājienus – daba Zakopanos ir neparasti daiļa, pievilcīga un gaiss ir īpaši svaigs un tīrs. 

Zakopane – pārsteidzoša pilsētiņa ar īpašu nacionālu atmosfēru un auru, ideāla vieta, ja vēlaties iepazīties ar Polijas kultūru un tradīcijām. Pārsteidzošs šeit ir viss: tipiska kalnu vietējā arhitektūra, neparasti krāsaini folkloras pasākumi un, protams, garda nacionālā virtuve. Lielāko kūrorta daļu aizņem mazās mājas, kurās ir izvietotas neskaitāmas viesnīcas, restorāni un suvenīru veikali. Sezonas laikā Zakopanos gandrīz ik dienu tiek organizēti dažādi pasākumi, lai izklaidētu pilsētas viesus. Pasākumos piedalās labākās folkloras grupas un viss norit nacionālajā stilā. 

Gadsimtu gaitā viena no galvenaijām nodarbēm vietējiem iedzīvotājiem ir bijusi aitu audzēšana, un tā tas ir arī šodien. Liela daļa produktu tiek gatavoti no aitu piena. Nav pārsteidzoši arī pieminēt, ka populārākais ko pērk un ved no Zakopaniem ir vilnas preces – segas, vestes, čības un daudzi citi vilnas šedevri, kurus šeit veido vietējie meistari. Preces tiešām ir unikālas, ļoti siltas un par ļoti pievilcīgām cenām! Šis ir viens no iemesliem, kāpēc ir vērts atbraukt uz Zakopaniem. Šeit atradīsiet ne tikai patīkamas drēbes no vilnas, bet pat paklājus ar grezniem ģeometriskiem zīmējumiem. 

Braucam uz Krakovu kopā! Ceļot nozīmē dzīvot!

Top vietas, kuru dēļ ir vērts braukt uz Krakovu! Krakovas vecpilsēta noteikti ir viena no skaistākajām ne vien Polijā, bet visa Eiropā. Burvīgā metropole Vislas upes krastos ir pazīstama visa Eiropā ar savu bagāto vēsturi un neskatāmiem arhitektūras pieminekļiem!