Ceļojumu blogs

10 interesanti fakti par Karēliju!

10 interesanti fakti par Karēliju!​

1. Karēlijā atrodās 63 tūkstoši ezeru un 23 tūkstoši upju. Ja sadalīt ezeru skaitu uz iedzīvotāju skaitu – katrai ģimenei būtu viens ezers!

2. Karēlijā atrodās Eiropas lielākais ezers – Ladogas ezers.

3. Karēlijā aug unikāls koks – Karēlijas bērzs. Karēlijas bērzam nav gada riņķu, un dažādi priekšmeti, kuri veidoti no šī koka ir neparasti dārgi un unikāli. 

4. Karēlijas mežos aug ļoti daudz ogu- meža zemenes, mellenes, avenes, dzērvenes, brūklenes, jāņogas un daudzas citas ogas, bet pati neparastākā un retākā oga ir morožka. Tā ir unikāla un sastopama tikai Krievijā.

5. Vasarā Karēlijas Baltās naktis ir tik gaišas! Atrodoties pie Polārā loka, saule nemaz nenoriet un pat 22:00 var iet ārā ar saulesbrillēm!

6. Karēlijā ir daudz mistisku un unikālu minerāļu, par kuru izcelsmi ir daudz leģendu. Piemēram, šungīts, kas ir pieskaitāms pie dārgakmeņiem un nekur citur pasaulē nav sastopams – tikai Karēlijā! Tam piemīt daudz neparastu ārstniecisku spēju.

7. Daudzas Sanktpēterburgas pilis, muzeji un katedrāles ir izrotātas un celtas no Karēlijas Marmora, kurš tika vests no Marmora klintīm Ruskeala. Šodien, no Marmora klintīm marmoru neved prom – te atrodas neparasti skaists dabas parks.

8. Petrozovodska – vienīgā pilsēta, kura tika nosaukta Pētera I vārdā.

9. Karēlija ir ļoti iemīļota vieta daudziem kino režisoriem. Karēlijā tika uzņemtas daudzas slavenas filmas, to starp, «А зори здесь тихие», «Холодное лето 53-го», «И на камнях растут деревья», «Любовь и голуби», «Остров» un daudzas citas.

10. Valaam klosterī ir savs ogu dārzs, par kuru rūpējās mūki. Tas ir unikāls dārzs, jo ir vienīgais šāds pasaulē,  vienīgais, kurš ir tik tuvu Polāram lokam.

   

10 interesanti fakti par Karēliju! Ko Jūs zināt par Karēliju? Kas Jūs piesaista visvairāk? Iespējams tā ir burvīgā daba, iespējams tas ir klusums un miers, kas te valda, vai tās ir leģendas un stāsti par Karēliju un tās vēsturi. Kādi ir interesantākie fakti par Karēliju?