Saules svētki Masļeņica Baltkrievijā! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Saules svētki Masļeņica Baltkrievijā!»

Jau no sen-seniem laikiem mūsu pēcteči ticēja, ka pavasaris ir jaunas dzīves sākums. Cilvēki cepa pankūkas, uz ticēja, ka šie apaļie gardumi attēlo sauli, kura atnes siltumu un varenumu. Braucam svinēt Saules svētkus, pavasara atnākšanu un jaunas dzīves sākumu!

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Ņesviža – Mira – Dudutki

1.diena 

Agri no rīta, izbraukšana no Rīgas. Tranzīts Lietuva, Baltkrievija. Ierašanās Minskā dienas vidū. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks pilsētā. Piedāvājam Minskas apskates ekskursiju vietējā gida pavadībā (15 EUR), krievu valodā. Ekskursijas laikā Minska atvērsies Jums visā savā krāšņumā: plaši pilsētas prospekti un omulīgās ieliņas, arhitektūras pieminekļu, ansambļu un parku dauzdveidība. Savas garās vēstures laikā, Minska vairākkārt tika izpostīta, taču katru reizi Minska cēlās no jauna, pilsēta auga un katru reizi papildinajās ar jauniem objektiem. Arī šodien Minska ir mūsdienīga, skaista pilsēta ar vairāk kā milions iedzīvotāju. Minska ir viena no tām pilsētām, kas, pateicoties savai vēsturei, ļoti harmoniski apvieno sevī gan vēsturisko mantojumu, gan mūsdienīgo tempu.  Ekskursijas laikā redzēsim un iepazīsim pilsētas objektus, tirgus laukumu un daudzus suvenīra veikaliņus. 
Pēc ekskursijas, brīvs laiks. Galvenajā pilsētas laukumā, Jums būs iespēja apiet daudzus suvenīru veikalus. Turpat netālu no laukuma, atrodās daudzas kafejnīcas, kurās var nobaudīt baltkrievu ēdienus. Vakarā varat apmeklēt Balkrievijas cirku, vai teātri. Nakts viesnīcā Minskā. 

2. diena

Brokastis. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju: Nesviža un Mira (25 EUR). Aiz šiem nosaukumiem dus gadu simti. Šajās pilīs tika rakstīta vēsture, ne vien ģimeņu vai pilsētu vēsture, bet izcilu cilvēku un valsts vēsture. Iziesim pils zāles, kuras vēl atcerās varenos valdniekus. Šodien Jūs uzzināsiet dažus noslēpumus, leģendas un stāstus, kurus glabā pilis savās sienās un ēnām klātās pils parku taciņās.
Pārbrauciens uz Ņesvižu – vienu no vecākām un noslēpumainākām pilsētām Baltkrievijā, kur atrodas Ņesvižas pils, Ņesvižas pils apmeklējums. Kādreiz, XVI gs, viena no skaistākajām un bagātākajām pilīm, kura varēja, skaistuma ziņā, konkurēt ar karaļu pilīm. Pilī atrodas grezns parkets, veidots no dažadu koku šķirnēm, apburoši griezti, apzeltītas sienas. Vasaras laikā, Ņesvižas pils parks ir neatkārtojami daiļš un ziedošs! Laiks gardām pusdienām.
Pārbrauciens uz Miru – neskatoties uz to, ka pilsētiņa ir neliela, tā lepojas ar saviem apskates objektiem, kuri pievilina katru ceļotaju. Neliela pilsētas apskates ekskursija, kuras laikā redzēsim skaistākās pilsētas baznīcas, mazās ieliņas un galvenos pilsētas pieminekļus. Miras pils – unikāls pils kompleks, kurš ietver sevī pašu pili, daiļu dārzu, pils baznīcu un vēl citas pils ēkas. Miras pils apmeklējums. Ekskursijas laikā uzzināsim tuvāk Miras pils vēsturi, un iziesim cauri pils zālēm. Brīvs laiks.
Dienas otrā pusē atgriešanās Minskā. Sestdienas pievakarē Minskas laikumos tiks atvērti tirdziņi par godu saules un pankūku svētkiem - Masļeņica. Minskas tirdziņš ir slavens ar to, ka tirdziņa galdi stiepjas 280 metrus! Te sagaida Jūs daudz dažādu gardumu: pankūkas ar dažādām uzpildēm, desu daudzveidība un daudz citu gardumu. Pasākuma laikā, kā katu gadu, būs arī izklaides pasākumi: konkursi, dziedāšana un dejošana, kā arī iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs. Nakts viesnīcā Minskā. 

3. diena 

Brokastis. Piedāvājam ekskursiju uz Dudutkiem (37 EUR, iekļauj ieejas biļetes un pusdienas).
Muzeju kompleks Dudutki apvieno pagātni ar tagadni, mājsaimniecību XIX gadsimta muižā un ērtu mūsdienīgu tūrisma kompleksu. Šodien Dudutkos svin košos un jautros svētkus – Masļeņicu!
Visus viesus sagada jautras ziemas spēles svaigā gaisā, ansambļu uzstāšanās, dejas, Ziemas lelles sadedzināšana, kas simbolizēs pavasara sagaidīšanu – ziemu pavadam un sagaidam saulainu pavasari! Varēs pašaut ar loku, piedalīties siena maisu kajā un dažādās citās izklaidēs. Par katru uzvaru, vai cienīgu piedalīšanos saņemsiet Dudutku monētas, kuras varēs apmainīt pret gardumiem. Pēc jautrību pilnas dienas daļas, mūs sagaida gardas pusdienas. 
Dienas otrā pusē, izbraukšana uz Rīgu. Robeža, laiks ceļā. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Grupas vīza uz Baltkrieviju + dokumentu noformēšana: 15 EUR
 • Ekskursija Minskā, vietējā gida pavadībā, krievu valodā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Izbraukuma ekskursija uz Miru un Nesvižu: pieaugušie 25 EUR / bērniem līdz 14 gadiem 20 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Dudutkiem: ekskursija gidu pavadībā, ieejas biļetes + pusdienas iekļautas ekskursijas cenā: pieaugušie 37 EUR / bērniem līdz 14 gadiem 32 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 50 EUR
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR

Biļetes

 • Ieejas biļetes Ņesvižas pilī + ekskursija pilī gida pavadībā: Pieaugušie 8 EUR, bērni 4 EUR
 • Ieejas biļetes Miras pilī + ekskursija pilī gida pavadībā: Pieaugušie 8 EUR, bērni 4 EUR
 • Grupas pusdienas Nesvižā: 7 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Dokumenti:

 • Grupas vīzas saņemšanai ir nepieciešama: aizpildīta anketa (anketu var saņemt birojā), pase, ar derīguma termiņu vairāk kā 6 mēneši (pase tiek nodota Baltkrievijas vēstniecībā), un 1 fotogrāfija: izmērs 3,5cm x 4,5cm, krāsaina un balta fona, sejai ir jābūt 80% no bildes izmēra. Fotogrāfija nevar būt vecāka par 6 mēnešiem. 
 • Dodoties ceļojumā ar bērniem: bērnam ir jābūt ierakstītam vecāku pasē. Ja bērns ceļo bez vecākiem, ir jābūt pilnvarai, kura atļauj bērnam šķērsot robežu un doties uz ārzemēm bez vecākiem. Nododot pasi, vīzas saņemšanai, ir jāiesniedz bērna Dzimšanas Apliecības oriģināls (šis ir attiecināms uz visām personām, kuras ir dzimušas 1991. gadā un vēlāk). 
 • Anketa: var izdarīt Laimtūre birojā, vai lūgt, lai kompānijas darbinieki atsūta to Jums uz elektronisko pastu. 
 • Vīzas saņemšanas process: viena nedēļa. 

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī.
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Saules svētki Masļeņica Baltkrievijā! Ceļojums ar autobusu uz Baltkrieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Ņesviža – Mira – Dudutki. Jau no sen-seniem laikiem mūsu pēcteči ticēja, ka pavasaris ir jaunas dzīves sākums. Cilvēki cepa pankūkas, uz ticēja, ka šie apaļie gardumi attēlo sauli, kura atnes siltumu un varenumu. Braucam svinēt Saules svētkus, pavasara atnākšanu un jaunas dzīves sākumu!