Portugāle! Viduslaiku dzīres, bruņinieku turnīri un “Zemes mala” pie Atlantijas okeāna! Ceļojums ar autobusu

«Portugāle! Viduslaiku dzīres, bruņinieku turnīri un “Zemes mala” pie Atlantijas okeāna!»

APMEKLĒTĀS PILSĒTAS CEĻOJUMA LAIKĀ:  LEIPCIGA – DIŽONA – BISKAJAS LĪCIS – BIARICA - KOIMBRA – FATIMA - LISABONA – LISABONAS RIVJĒRA –KAŠKAIŠA - SINTRA – OBIDUŠA – ROKAS RAGS - PORTO – PORTVĪNA DEGUSTĀCIJA – NAZARE - BUSSACO PILS - SAN SEBASTIANA – KOLMĀRA – KRUĪZS PA REINAS UPI

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums). Ceļs caur Latviju. Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze Polijā ceļmalas krodziņā. Nakts viesnīcā pie Polijas/Vācijas robežas Vroclavas apkaimē.

2. DIENA

Brokastis. Brauciens caur Vācijas teritoriju. Iepazīsimies ar Vācijas federatīvās zemes Saksijas lielāko pilsētu  – Leipcigu, kas īpaši pazīstama ar gadatirgu rīkošanu un vienu no labākajām universitātēm Eiropā. Leipcigā katru gadu tiek rīkoti neskaitāmi gadatirgi, tāpēc neoficāli pilsēta tiek dēvēta par Messestadt (gadatirgu pilsētu). Apskates ekskursija pilsētas vēsturiskajā centrā: senā dzelzceļa stacija – viena no greznākajām vietām pilsētā, Sv. Toma baznīca, Vecā birža, kas celta baroka stilā un kādreiz kalpoja kā tirgotāju tikšanās vieta, jaunais Rātsnams, Sv. Nikolaja baznīca – lielākā un vienlaikus vecākā baznīca Leipcigā. Brīvs laiks pastaigām un suvenīru iegādei. Nakts viesnīcā Miluzas apkaimē.

3. DIENA

Brokastis. Dodamies ceļā, brauciens caur Francijas teritoriju. Iepazīsimies ar vienu no skaistākajām pilsētām Francijā, Burgundijas galvaspilsētu - Dižonu. Viduslaikos Dižona bija karalistes galvaspilsēta, un to dēvēja par "pērli kalnu un lauku gliemežvākā". Lielākā pilsētas vērtība ir tās viduslaiku vecpilsēta: senā katedrāle, majestātiskā hercogu pils, graciozās 16. - 17. gs. bagāto pilsoņu savrupmājas, Dievmātes katedrāle, kur atrodas Francijas senākā "Melnās Dievmātes" statuja. Pēc iepazīšanās ar skaisto pilsētu, jums būs iespēja nobaudīt slavenās Dižonas sinepes. Nakts viesnīcā Bordo apkaimē.

4. DIENA 

Brokastis. Turpinām iepazīšanos ar skaisto Franciju. Pārbrauciens līdz Biskajas līcimBiarica – imperatora Napoleona III un imperatores Eižēnijas iemīļotā atpūtas vieta. Viena no visprestižākajām franču piejūras kūrortpilsētām ar lieliskām pludmalēm 5 km garumā, labākajām sērfinga vietām Eiropā, nepārspējamien gardas šokolādes meistariem un interesantiem apskates objektiem: Jaunavas klints, Jūras muzejs, Biaricas bāka un protams Šokolādes muzejs. Pārbrauciens līdz Spānijai. Nakts viesnīcā Spānijā.

5. DIENA

Brokastis. Pārbrauciens līdz Portugālei. Dienas otrajā pusē ieradīsimies Koimbrā. Ekskursija senajā Portugāles viduslaiku galvaspilsētā. Apmeklēsim vienu no vecākajām Eiropas universitātēm un 12. gs. katedrāli, apskatīsim Portugāles pirmā karaļa kapavietu un vēsturisko pilsētas centru, kur uz katra soļa jūtama vēstures elpa. Brīvais laiks pilsētā. Brauciena turpinājumā uz īsu brīdi pieturēsim Fatimā. Tā ir viena no galvenajām kristīgās pasaules svētvietām un svētceļojumu vieta miljoniem cilvēku no visas pasaules. Pārbrauciens līdz viesnīcai. Nakts viesnīcā Torres Vedras reģionā.

6. DIENA

Brokastis. Brīva diena atpūtai, vai piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā “Lisabona, Sintra un Roka rags” (45 EUR). Apskates eksursija pa Lisabonu kopā ar vietējo gidu. Ekskursiju sāksim ar Alfama, vecākā pilsētas rajona, apmeklējumu, no kura paveras lielisks panorāmas skats uz pilsētu un Težu upi. Portugāles leģenda un vēstures lepnums ir no baltiem akmeņiem celtais Žeronīmuša klosteris, kur atdusas lielākais nacionālais varonis - Vasko da Gama. Redzēsim arī pilsētas simbolu Belema torni un bastionu, 16. gs. Cietumu un gleznainos senās Lisabonas pakalnus no Eduarda VII parka augstumiem. Bet pilsētas sirds un galvenā artērija ir Brīvības avēnija (Avenida da Liberdade) un Baiša - pilsētas tirdzniecības un administratīvais centrs. Foto pauze Lisabonas Rivjēras perlē – Kaškaišā. Pārbrauciens uz Sintru – Portugāles monarhu vasaras atpūtas vietu. Sintra ir neliela pilsētiņa kalnos, eikaliptu un ciedru ieleju vidū. Slavenais Lords Bairons to ļoti mīlēja un apjūsmoja Sintru savā dziesmā, saucot par Eiropas pirmo skaistuli, kas nav pakļauta laikam. Eiropas rietumu punkta, Rokas raga, apmeklējums un panorāmas pastaiga gar okeāna krastu. Atgriešanās un nakts viesnīcā Torres Vedras reģionā.

7. DIENA

Brokastis. Brīva diena atpūtai, vai piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā “Porto un slaveno Porto vīnu degustācija” (50 EUR). Porto ir otra lielākā Portugāles pilsēta, kas devusi vārdu ne tikai visai valstij, bet arī pasaulslavenajiem stiprinātajiem vīniem. Apskates eksursijā kopā ar vietējo gidu vispirms aplūkosim pilsētas nozīmīgākos baroka laikmeta šedevrus: katedrāli, Klerigušas torni un baznīcu, Sv. Franciska baznīcu, kuras iekštelpas rotā vietējo zeltkaļu bagātīgie un savdabīgie interjeri un mākslas darbi, starp kuriem īpaši slavens ir Jesajas koks, kas vēsta par Kristus ģenealoģiju saistībā ar 12 Izraēla valdniekiem. Pēc tam dosimies pastaigā pa pilsētas senāko rajonu Pena Ventosa un mūždien kustībā esošo Ribeiru, kur pār upi slejas slavenā Eifeļa un viņa audzēkņa konstruētie dzelzs tilti, bet upē spoguļojas Portveinas namu neskaitāmās kolorītās izkārtnes. Bet ekskursijas noslēgumā piedāvājam doties nelielā kruīzā ar kuģīti pa Douro upi un piedalīties slaveno Porto vīnu degustācijā, kura pārsteigs pat izsmalcinātāko vīna cienītāju iztēli. Atgriešanās un nakts viesnīcā Torres Vedras reģionā.

8. DIENA

Brokastis. Brīva diena atpūtai, vai piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā “Nazare, Obiduša un viduslaiku gadatirgus” (45 EUR). No rīta dosimies uz zvejnieku pilsētiņu Nazare. Vispirms, no skatu laukuma augstu virs pilsētas, jums būs iespēja paskatīties uz to no putna lidojuma, no šejienes paveras arī brīnišķīgi skaists skats uz Atlantijas okeānu. Pēc tam ar  trošu vagoniņu nolaidīsimies uz pilsētas lejasdaļu un ļausimies nelielai atpūtai pludmalē pie Atlantijas okeāna. Dienas otrajā pusē apmeklēsim pilsētu – brīvdabas muzeju Obidušu un piedalīsimies krāšņā viduslaiku gadatirgū, kas tiek rīkots tikai reizi gadā. Milzīgs skaits cilvēku sabrauks šeit no visas pasaules, appludinot pilsētas mazās ieliņas un piepildot senās pils telpas un katru laukumu majestātisko mūru iekšpusē un ārpusē. Gadatirgus dienās, teltis, no kurām daudaz pašas par sevi ir mākslas darbi, sarodas pilsētas laukumos kā sēnes. Daudzi aktieri pārģērbušies par cēliem bruņiniekiem, zemniekiem, priesteriem un tirgotājiem, izspēlē interesantus teatralizētus uzvedumus, radot patiesu viduslaiku garu. Bet tas vēl nebūt nav viss! Speciāli aprīkotos laukumos norisinās bruņinieku turnīri, izstādes un pat īstas viduslaiku dzīres! Atgriešanās un nakts viesnīcā Torres Vedras reģionā.

9. DIENA

Brokastis. Atvadāmies no Portugāles un atgriežamies Spānijas karalistē. Pirms došanās prom no Portugāles, mēs apmeklēsim Bussaco karaliskās pils kompleksu. Bussako pils ir īsta “romantiskā sapņu pils”, kas atrodas augstu kalnā, krāšņā Bussaco nacionālā parka centrā, lieliska ar savu dekoratīvo eklektisko arhitektūru, pārmērību plūdiem un stilu sajaukumu. Iecerēta kā Saksijas – Koburgas prinča Ferdinanda neogotiskā fantāzija, šī unikālā pils tika uzcelta viņa mazdēlam - pēdējam Portugāles karalim 1885. gadā un iekļauta sarakstā “1000 vietas, kuras ir vērts redzēt pirms naves”. Nakts viesnīcā Burgosas apkaimē.

10. DIENA

Brokastis. Tranzīts caur Basku zemei. Šajā Spānijas reģionā dzīvo senā basku tauta, kura saudzīgi glabā savu seno kultūru un tradīcijas. Pastaigāsimies pa San Sebastianu, vienu no skaistākajām Spānijas pilsētām ar pārsteidzošu gliemežvāka formas līci, skaistām pludmalēm, muzejiem, kazino, greznām viesnīcām un elegantiem veikaliem. Prestižā kinofestivāla pilsēta joprojām ir iecienīta atvaļinājuma vieta izsmalcinātiem ceļotājiem. Brīvais laiks atpūtai: jūs varat ļauties patīkamai peldei Biskajas līcī vai baudīt slaveno basku virtuvi, kas tiek atzīta par labāko Spānijā un katrs ēdiens tiek pagatavots kā īsts mākslas darbs.. Nakts viesnīcā Klermonta – Ferrandas apkaimē.

11. DIENA

Brokastis. Brauciens caur Francijas teritoriju. Kolmāra - Elzasas pērle un šī reģiona tūristu Meka. Nedomājiet, ka, dēvējot Kolmāru par īstu pērli Elzasas kronī, vietējie iedzīvotāji kat vai pavisam nedaudz pārspīlē. Kolmāra atgādina skaistu senu bilžu grāmatu. Cilvēki ierodas Kolmārā, lai apbrīnotu burvīgās, gaišās, ar ziediem rotātās pildrežģu koka mājiņas, zaļo krastu ieskautos kanālus, kuros slīd laivas, lai garšīgi paēstu un, visbeidzot, godinātu izcilos vietējos vīnus - pilsēta atrodas tieši slavenā Elzasas vīna ceļa vidū. Pilsētas romantisko noskaņu vislabāk var izjust kvartālā ar nosaukumu "Petite Venise" vai Mazā Venēcija. Tas ir bijušais dārznieku un zvejnieku kvartāls, kas stiepjas gar Lauh upi, kura kādreiz bija Kolmāras galvenā transporta maģistrāle. Kvartāla nosaukums nav nejaušs – jo šo mazo, skaisto pilsētu uz ūdens medz saukt par “Ziemeļu Venēciju”. Lai iepazītos ar pilsētu, dosimies izbraucienā ar ekskursiju vilcieniņu. Nakts viesnīcā Bretenas apkaimē.

12. DIENA

Brokastis. Pārbrauciens uz Vāciju, Reinas upes ieleju. Ceļojums ar kuģīti pa daudzu romantiķu apdziedāto Reinas ieleju, kur katra jūdze istāsta par senām leģendām, jums atstās neaizmirstamus iespaidus. Abpus Reinas krastiem, starp iekoptiem vīna dārziem, izkaisītas jaukas pilsētiņas ar dažviet nocietinātām sienām, torņiem, vārtiem un senām baznīcām un gleznaini vīndaru ciematiņi ar neskaitāmiem vīna pagrabiņiem. Kuģītis peldēs gar slaveno Lorelejas klinti un mazām pasaku pilsētiņām – Lincu, Asmannhauzenu un Rūdesheimu. Brauciens caur Vāciju. Nakts viesnīcā pie Polijas/Vācijas robežas Vroclavas apkaimē.

13. DIENA

Brokastis. Ceļš caur Poliju. Pusdienu pauze Polijā ceļmalas krodziņā. Tālāk Lietuva. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Neder datumi? Braucam uz Portugāli 28.04.21 - 08.04.21, Maija svētkos: «Ziedošā Portugāle, pavasaris pie Atlantijas okeāna!»

BRAUCIENA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana tūrisma klases viesnīcās (2* - 3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās 

PAPILDUS IZDEVUMI:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbraukuma ekskursija “Lisabona, Sintra un Roka rags”: 45 EUR
 • Izbraukuma ekskursija “Porto un slaveno Porto vīnu degustācija”: 50 EUR
 • Izbraukuma ekskursija “Nazare, Obiduša un viduslaiku gadatirgus”: 45 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 30 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  260 EUR
 • Papildvieta autobusā – 180 EUR

Biļetes

 • Austiņas visā maršrutā ekskursijās ar vietējiem gidiem: 10 EUR
 • Kruīzs pa Douro upi: 15 EUR
 • Portvīna degustācija (3 veidi): 10 EUR
 • Ieejas biļete Biaricas Jūras muzejā: 16 EUR
 • Ieejas biļete Biaricas bākā: 2 EUR
 • Funikulieris Nazārē: 4 EUR
 • Kruīzs pa Reinas upi (1,5 h): 23 EUR
 • Ekskursiju vilcieniņš Kolmārā: 8 EUR

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Portugāle! Viduslaiku dzīres, bruņinieku turnīri un “Zemes mala” pie Atlantijas okeāna! Ceļojums ar autobusu uz Portugāli. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Leipciga – Dižona – Biskajas līcis – Biarica - Koimbra – Fatima - Lisabona – Lisabonas rivjēra –Kaškaiša - Sintra – Obiduša – Rokas rags - Porto – Portvīna degustācija – Nazare - Bussaco pils - San Sebastiana – Kolmāra – kruīzs pa Reinas upi