Nu liela muiža! Cēsis un Bīriņu pils. Ekskursija Latvijā

«Nu liela muiža! Cēsis un Bīriņu pils»

Apmeklētās vietas ekskursijas laikā: Mucu muzejs- Cēsis- Bīriņu pils

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).
Pārbrauciens līdz Vaidavas pagastam- Mucu muzejam. Šeit varēs aplūgot gan dažādas mucas un senos mucenieku instrumentus, gan mucu tapšanas procesu, gan arī pašiem piedalīties mucu izgatavošanā. Interaktīva programma. Labs garstāvoklis garantēts!

Tālāk mūsu ceļš turpināsies uz Cēsīm. Neliela ekskursija pilsētā. Jaunās un vecās pils apmeklējums. Pils komplekss atrodas pilsētas pašā centrā, kur nelielā teritorijā izvietoti vairāki unikāli dažādu vēstures laikmetu liecinieki. Viens no senvēstures laikmeta noslēpumainākajiem pieminekļiem – senlatviešu cilts vendu pilskalns Riekstukalnā, kur pirms vairāk kā tūkstoš  gadiem aizsākusies pilsētas vēsture. Turpat blakus atrodas Zobenbrāļu un Vācu ordeņa Livonijā celtā pils. Tā viduslaikos bija viens no svarīgākajiem Vācu ordeņa atbalsta punktiem Baltijā, šobrīd – iespaidīgākās un vislabāk saglabājušās pilsdrupas Latvijā. 

Brīvs laiks pusdienām un pilsētas apskatei.

Pārbrauciens uz Bīriņu pili. Vēsture te mīt ik uz soļa, viens stāsts pārklāj otru un viena liecība seko citai. Bīriņu Pilī interesentiem ir iespēja iepazīties ar vēstures liecībām kā dabā, tā ekspozīcijās. 
Muižas ansambļa galvenās dominantes - Pils ēkas, kas celta 1860. gadā, arhitektoniskais risinājums attiecināms uz neogotiku, bet interjeros valda neorenesanse un eklektika. Pils cēlājs Augusts fon Pistolkorss savās atmiņās raksta: “...es un mana Emīlija ar lielu mīlestību ķērāmies pie darba. Visi mani spēki bija virzīti uz to, lai radītu savai Tēvzemei ko paliekošu un skaistu. Mana māja bija mana pasaule...” Augusts fon Pistolkorss

Vakarā atgriešanās Rīgā.   

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā

Papildus izdevumi:

 • Mucu muzeja apmeklējums- 5.00 EUR
 • Cēsu pils kompleksa apmeklējums- pieaugušajiem- 11,00 EUR; 7,00 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību)*
 • Bīriņu pils apmeklējums ar gidu- Pieaugušajiem no 5,50 EUR - Skolēniem, studentiem, pensionāriem- no 3 EUR *
 • Papildvieta autobusā- 10 EUR

*papildus tiek piemērota piemaksa par gidu apskates objektā (atkarībā no grupas lieluma).

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.   
Piesakies
 • 2019. gadā
  35 brīvas vietas
  3500
Pieteikties

Nu liela muiža! Cēsis un Bīriņu pils. Ekskursija Latvijā. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Mucu muzejs- Cēsis- Bīriņu pils