Melnkalne. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Valsts:
Ceļojuma tips:

LIDOJUMI: TIVATA: SĀKOT NO 21.05.22 LĪDZ 10.09.22 (SESTDIENĀS)

 

Melnkalne – kalnu ieskauts dabas un vēstures dārgums

Vidusjūras baseina pērle Melnkalne ir viena no senākajām Eiropas valstīm. Atrodoties starp Eiropu un Āziju, Balkānu pussalā, tā vilina ar savu brīnumaino dabu, Adrijas jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, bagātīgu vēstures mantojumu un viesmīlību. Šeit ir daudz lielisku pludmaļu, kalnu virsotņu, kas ir tikpat augstas kā Šveicē un kanjonu tik pat dziļu kā Kolorado, varenas pilis, piepildītas ar senās Venēcijas republikas garu un pilsētas tikpat senas kā Grieķijā.

Garā un mainīgā vēsture atstājusi Melnkalnē dažādu mantojumu: senus ciematus, bagātas, senas pilsētas, dievnamus un mošejas, pilis un majestātiskas ēkas, kas atgādina te par vienu, te par otru valsts dzīves posmu.

Melnkalnē ir saglabājušies ne tikai daudzi vēstures pieminekļi, bet arī savas tradīcijas, kultūra – vietējie iedzīvotāji ir īpaši slaveni ar savu viesmīlību. Valsts virtuvi ietekmēja visa reģiona kultūra, taču tajā pašā laikā tā ir arī oriģināla. Pamēģiniet kacamak – mīkstus un sātīgus plāceņus, ko pasniedz ar sieru un skābpienu, kūpinātu šķiņķi pršut vai pienā vārīto Melnkalnes jēra gaļu. Šeit atradīsiet daudz zivju, jūras velšu, sātīgu jēra gaļas un cūkgaļas ēdienu, plašu siera izvēli. Šeit populārs ir vietējais vīns, alus un, protams, visā reģionā izplatītā rakija. Īpaši romantiskas ainavas Melnkalnes pilsētās paveras vakaros, kad ielās tiek iedegtas laternas un sākas aktīva naktsdzīve.

 

KŪRORTI

Tivata atrodas pašā Kotoras līča centrā. Šī pilsētiņa ir visjaunākā Boko reģionā, taču tā īpaši piesaista tūristus ar izklaižu pārpilnību. Šeit ir lidosta un trokšņainā un grezno jahtu īpašnieku pārpildītā Porto Montenegro, las vasaras sezonā piesaista daudz atpūtnieku. Ievērojamu vietējo objektu vidū – Puķu sala (Ostrvo Cvijeća), autentiskais ciematiņš Gornja Lastvos, Sv. Nikolaja sala un slavenā pludmale Plavi Horizonti. Kūrortā notiek svarīgi un populāri kultūras pasākumi, piemēram, Boko olimpiāde un Vasaras festivāls (Letnje Feste). Lieliskais Tivatas ģeogrāfiskais izvietojums ļauj baudīt gandrīz vai lielāko saulaino dienu skaitu visā kūrorta reģionā – šeit vasara ilgst 240 dienas gadā. Blakus līcim stiepjas 17 pludmales. Trim no tām – Plavi Horizonti, Almara, Kalardovo – par to tīrību un kārtību piešķirts Zilais karogs. Piekrastē ir pietiekami daudz bāru, restorānu, kaitu, vindsērfinga un smailīšu nomas vietu. Šī kūrorta piekrastē sev nodarbi atradīs zemūdens makšķerēšanas mīļotāji un noslēpumaino alu pētnieki. Tiem, kam patīk naktsdzīve un ballītes, iesakām doties uz Tivatas centru, jo šeit patiešām ir vietas, kur var izklaidēties līdz rītam.

Bečiči. Nelielā kūrorta Bečiči lepnums ir lieliskā pludmale Adrijas jūras krastā. Gan parastie tūristi, gan arī pasaules mēroga zvaigznes, piemēram, Madonna un Adželina Džolija, ir iemīļojuši tieši šo nelielo kūrortu. Šeit atrodas daudz dažādu viesnīcu, lieliski attīstīta ūdens atrakciju infrastruktūra, ir bāri, kafejnīcas, suvenīru veikali un daudz citu patīkamu sīkumu. Šeit nav vērts cerēt uz ļoti mierīgu atpūtu. Bet arī aktīvās atpūtas cienītājiem Bečiči nebūs labākā izvēle. Šis nelielais un omulīgais kūrorts vislabāk patiks tiem atpūtniekiem, kam patīk sauļoties un peldēties ļoti dzidrā ūdenī. Pavisam netālu, tikai dažu kilometru attālumā, vairāk izklaides iespēju piedāvā Melnkalnes lepnums – Budva, līdz kurai no Bečiči var ātri nokļūt kājām. Pēc atpūtas Bečiči pludmalēs viesi var doties daudzo veikalu apmeklējumos vai baudīt kūsājošo Melnkalnes naktsdzīvi.

Budva piesaista tūristus divu iemeslu dēļ – autentiska vecpilsēta un kūsājoša naktsdzīve, kur valda ritmiska deju mūzika. Budvas pludmales vismaz reizi gadā okupē festivālu dalībnieki, tādēļ šis kūrorts nav mierīgas atpūtas cienītajiem. Budva patīk arī turīgākiem tūristiem, tādēļ šeit var redzēt ļoti greznus auto un komfortablas jahtas, kuras pietauvojas pie pašas vecpilsētas. Pati Budvas vecpilsēta ir pilsēta pilsētā, kas atgādina slaveno Dubrovniku Horvātijā. Lai arī 1979. gadā tā ļoti cieta zemestrīcē, vecpilsētu atjaunoja ļoti precīzi, īpaši pievēršot uzmanību Venēcijas laika mantojumam un renesansei. Šaurās ieliņas, četras baznīcas, pilsētas muzejs, restorāni, bāri un suvenīru veikali atpūtniekus šeit vilina pavadīt ne vienu vien stundu. Lai baudītu mierīgu atpūtu un sauļotos jūras piekrastē, var izvēlēties vienu no Budvas 17 pludmalēm, četrām no tām (Queen of Montenegro, Sveti Toma, Time Out Beach, S&I Beach) ir piešķirts Zilais karogs. Lielākā un labākā Budvas pludmale Jaz no vecpilsētas atrodas aptuveni dažu kilometru attālumā. Kopējā piekrastes zona šajā kūrortā sasniedz 21 km. Mūzika un ritms tajā skan gan dienā, gan novakarē, bet pašā kūrortā, galvenajā ielā, ldaļa bāru un restorānu ir atvērti līdz vieniem naktī, bet daļa tikai tad arī ver durvis apmeklētājiem.

Petrovaca. Nelielā omulīga pilsēta, kurā vēl romieši būvēja sev villas atpūtai, tagad piesaista doties atpūtā ģimenes.

Lieliskie skati uz piekrasti, ko ieskauj vecās priedes un palmas, ļauj izbaudīt mieru. Šeit – drošas pludmales, naktsdzīve bez kņadas un pieņemamas cenas. Ir arī vēstures mantojums. Iespaidīgākā pilsētas ēka – 16. gs. venēciešu uzbūvētais forts, kas galveno pludmali atdala no Adrijas jūras, bet uz dienvidiem ir vēl divas pludmales, līdz kurām var viegli aiziet kājām. Tuvāk atrodas Lučica piekraste, ko ieskauj cipreses un krāsainie oleandri. Jūrā ir atzīmēta vieta, kur var droši peldēties arī paši mazākie atpūtnieki, tādēļ šo pludmali iecienījušas ģimenes. Vēl tālāk atrodas Buljarica pludmale, kas ir gandrīz pilnīgi neskartas dabas nostūris, tāpēc to biežāk apmeklē atpūtnieki, kas meklē mieru. No Petrovacas centra līdz Buljaricai ir aptuveni 30 minūšu gājiens, tāpēc šaja pludmalē nav ģimenes ar bērniem. Tiem, kas noguruši no pastaigām, iespējams pārsēsties kanoe laivā un apskatīt divas nelielas klinšainas salas, kas atrodas netālu no krasta. Vienu no tām rotā maza, 16. gs. uzcelta baznīca. Maršruts līdz šīm salām šķērso pirmo Melnkalnes zemūdens nacionālo parku.

Cavtata. Šo kūrortu tūristi apmeklē salīdzinoši maz. Šeit ir mierīgas priežu apēnotas takas un debeszili līči, kas liks Jums aizmirst visu pārējo. Cavtata atrodas kalnu pakajē jūras krastā un ir viens no skaistākajiem kūrortiem, kas perfekti noslēdz visas Dalmācijas piekrastes pilsētu un pilsētiņu virkni. Klusajā zvejnieku pilsētiņā atradīsiet gan senlaicīgo viduslaiku pilsētu, gan arī palmām nosēto piekrastes promenādi un omulīgos restorāniņus. Šis kūrorts ir piemērots tiem, kas augstu vērtē mieru, komfortu un vēlas sajust īsto dabas skaistumu. Kūrortā atradīsiet lielisku niršanas centru, varēsiet doties pārgājienā pa kalniem, baudīt mierīgās pludmales, priežu mežus un lieliskus jūras velšu ēdienus.

Mlini. Zaļais Adrijas jūras kūrorts atšķiras ar sekliem līčiem un omulīgām piekrastēm. Caur Mlini tek upe Zavrelje. Pilsētā ir parki, kas vasarā nomierina ar smaržīgo ziedu aromātu, kā arī daudz vēstures un kultūras mantojumu. Šī ir viena no attīstītākajām tūrisma zonām Dubrovnikas reģionā. Visvairāk tā ir piemērota aktīvās atpūtas cienītājiem. Sporta entuziasti var nirt, braukt ar ūdens slēpēm un kuteriem, buru laivām, planēt virs jūras, spēlēt pludmales volejbolu, tenisu, braukt ar velosipēdu, makšķerēt, doties pārgājienos uz kalniem. Pludmalē ūdens ir tīrs un sekls, tādēļ šī vieta ir ideāli piemērota ģimenēm ar bērniem. Laba ēdiena un izklaižu mīļotājiem šeit arī nebūs garlaicīgi. Mlini ir labi restorāni, tavernas, kafejnīcas un naktsklubi.

Kotora ir mājīga pilsēta Adrijas jūras piekrastē, ko ieskauj divas milzīgas kalnu grēdas - Lovchen nacionālais parks un Orjen nacionālais parks kas atrodas Kotoras līcī. Pilsēta, kas pazīstama kopš Romas Republikas laikiem, lepojas ar pārsteidzošu ainavu un Venēcijas stila arhitektūras mantojumu un ir slavena ar labi saglabājušos viduslaiku vecpilsētu, kuru ieskauj 4,5 km garš aizsargmūris, ko uzcēla venēcieši. Kotoru par skaistāko 2016. gadā atzina ceļojumu žurnāls Lonely Planet. Viena no slavenākajām apskates vietām ir Sv. Trifonas katedrāle. Citas apskates vietas: pilsētas mūris, Sv. Lūkasa baznīca, centrāltirgus un kaķu muzejs. Pilsēta ir bagāta arī ar mājīgiem veikaliem, maiznīcām un senlietu tirgiem.

 

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

APSKATES VIETAS

Kotora un Kotoras līcis. Ceļojumu žurnāls „Lonely Planet” pasludināja Vidusjūras ostas pilsētu Kotoru par visskaistāko pilsētu ceļojumiem. Un patiešām tas ir pelnīti. Kotoras pilsēta ir zināma jau kopš Romas impērijas laikiem un piesaista tūristus ar pārsteidzošo ainavu un burvīgo vecpilsētu. Tā atrodas pie Boka iKotorska fjords, kas ir dziļi iecirsts starp varenajiem Orjen un Lovćen kalniem. Šis līcis - fjords ceļotājiem paver elpu aizraujošu ainavu, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Eiropā. Debeszilais ūdens, piekrastē esošās baltās jahtas un augstie kalni liek apstāties gan dienā, gan naktī, kad pilsēta tiek mājīgi izpgaismota. Šādu ainavu patiešām ir vērts iemūžināt fotogrāfijās. Šķietami laikā sastingušo Kotoru ielenc venēciešu būvētais aizsargmūris, kas atgādina par agrīnajiem viduslaikiem, bet vecpilsētu caurvij šauras ieliņas, kas ved uz kādu no senajiem laukumiem vai baznīcām. Pastaigājoties šeit, var šķist, ka esat nokļuvuši viduslaikos, baroka laikmetā vai tajā laikā, kad jūras piekrastēs valdīja pirāti. Visā pilsētā ir daudz omulīgu kafejnīcu, veikaliņu, ceptuvju, antikvariātu, muzeju.

Perasta. Romantiskā Perasta, kas atrodas Sv. Eliasa kalna pakājē, uz zemesraga, kas sadala Kototas līci divās daļās, vēl atceras senos laikus, kad tā bija bagāta un spēcīga. Šī pilsētiņa ir viena no visgreznākajām Melnkalnē un piesaista pasaules slavenākos cilvēkus. Perastā ir tikai viena galvenā iela, bet apskatīt to un pabūt tajā tūristiem liek brīnišķīgā ainava un īsta vēstures dārgumu krātuve: saglabājušās 16 baznīcas, 17 baroka stila pilis un 9 aizsardzības torņi. Visas vēstures laikā Perastu gribēja iekarot daudzi: Bizantijas impērija, venēcieši, ungāri, francūži, austrieši. Un visi atstājuši par sevi liecības. Daļa seno ēku vēl cieši apvij bugenvilejas un savvaļas vīģu koki, citas jau atdzīvina modernizēšanas vilnis.No pilsētiņas paveras brīnumains skats uz kalnu ieskauto līci un divās salām. Vienā no tām - mazajā Sv. Georga salā atrodas benediktiešu klosteris.

Sveti Stefana. Nelielās salas ainava bieži rotā tūristiem paredzētās Melnkalnes atklātnes un tūrisma katalogus. 15. gs. aizsardzībai izmantotā sala šodien ir kļuvusi par greznu un modernu kūrortu, kurā mīl atpūsties pasaulē zināmas kino un mākslas personības. Šeit cieši viena pie otras uzceltas villas, kotedžas, viesnīcas ar terakotas jumtiem senajā stilā. Salu ar kontinentu savieno smilšu mols, kas piekrasti sadala divās apbrīnojamās smilšu pludmalēs, kas ideāli piemērotas mierīgai atpūtai vai ūdens atrakcijām. Šādas, šķietami pie kontinenta piesietas, salas sauc par „tombolo” un tās ir ļoti retas. Krastā, lejup pa nogāzi, uzcelts tāda paša nosaukuma zvejnieku ciemats, ko omulīgi caurvij šauras ieliņas, izdaiļo laukumi ar baznīcām un mājām, un Vidusjūras stila villām. Atrodoties šeit, var izbaudīt brīnišķīgo skatu uz piekrasti, atpūsties pludmalē, iepazīt vēsturisko ciematu. Ļoti skaisti šeit ir arī mijkrēslī, kad salu un visu pilsētiņu izgaismo seni omulīgi gaismekļi

Lipas ala. Pirmā tūristiem atvērtā karsta ala, kur apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja redzēt maģisko pazemi. Dabas veidoto pazemes zāļu un koridoru garums šeit sasniedz aptuveni 2,5 km. Šeit plešas ezeriņi, čalojošie strauti un avoti kopā ar stalagmīta ornamentiem un mākslīgo apgaismojumu piešķir alai krāsu, spilgtumu un spožumu. Vietējie iedzīvotāji var pastāstīt ne vienu vien no paaudzes paaudzei nodotu, ar šo salu saistītu stāstu un mītu. Šobrīd tā ir vienīgā šāda veida ala Melnkalnē, kur tiek organizētas ekskursijas.

Skadaras ezera nacionālais parks. Vairāk nekā divas trešdaļas no lielākā ezera Balkānos – Skadaras, kura forma nedaudz atgādina delfīnu, atrodas Melnkalnē, bet otra daļa – Albānijas teritorijā. Tas ir kļuvis par lielāko purva putnu mājvietu Eiropā, bet zem ūdens mīt piecdesmit zivju sugas. Ezera apkārtnē ir sastopami dažādi dzīvnieki: parkā ir daudz lapsu, vilku, zebiekšu, ūdru un citu zīdītāju. Ceļotājiem šis parks var kļūt par lielisku vietu izklaidēm visas dienas garumā. Stāvie kalni, tajos paslēpušies ciematiņi, vēsturiskas baznīcas un ar ūdensrožu ziediem vilinošais dzidrais ezers atstās neaizmirstamu iespaidu. Šī ir lieliska vieta pārgājienu mīļotājiem; šeit ir ierīkotas aptuveni 10 pārgājienu takas, pa kurām var nonākt līdz vēsturiskajiem ciematiem, alām, ūdenskritumiem, dabīgiem baseiniem, viensētām un medus saimniecībām. Ierīkoti ir arī velosipēdistu celiņi un trases kalnu velosipēdiem.

Dubrovnika. Apmeklējot Melnkalni, ir lieliska iespēja pabūt vēsturiskajā Dubrovnikā, kas atrodas pavisam netālu. Pilsēta, kas dibināta vēl 7. gs., ir viena no skaistākajām Horvātijas pilsētām, kas ļoti piesaista tūristus. Neatkarīgi no tā, kuru reizi apmeklējat Dubrovniku, vecpilsēta un to ieskaujošais viduslaiku baltā akmens aizsargmūris vienmēr atstās neaizmirstamu iespaidu un liks cienīt šīs pilsētas vēsturi. Senais aizsargmūris – sarežģīta torņu, bastionu un fortu sistēma gandrīz 2 km garumā - iespējams, ir zināmākais Dubrovnikas objekts. Pastaigājoties pa to, var labi aplūkot ar marmora plāksnēm bruģētās ielas, baroka stila ēkas, kā arī patīksmināties par Adrijas jūras krāsu gammu. Iespaidīgie senlaicīgie klosteri, muzeji, laukumi un baznīcas, ielu tirgotāji un amatnieki palīdz sajust seno iedzīvotāju dzīves ritmu un paražas, bet, paceļoties ar funikulieri Srdj kalna virsotnē, acu priekšā paveras apbrīnojama pilsētas un jūras panorāma.

 

 

NOTEIKTI NOGARŠO

Kacamak” (polenta) – mīksts un sātīgs plācenis no kviešu, griķu, miežu vai kukurūzas miltiem, ko pasniedz ar sieru un skābpienu.

Cicvara” – kondensēts jaunas govs piens (kajmak) ar miltiem.

Japraci” – tīteņiem līdzīgs ēdiens, kura pagatavošanai tiek izmantoti vietējo kāpostu saimes dārzeņu rastan lapas, gaļa, rīsi, dažādas garšvielas.

Melnkalnes jēra gaļa pienā” – gaļu vāra pienā ar garšvielām un kartupeļiem.

Popeci no Pogroricas” – teļa gaļas steiks pildīts ar sieru, kajmak šķiņķi vai pršuto, kas pēc cepšanas vēl tiek gatavots eļļā.

 

DĀVANAS

Labākais ciema kukulis no Melnkalnes – vietējais ēdiens: siers, olīveļļa, tradicionālais vīns u.c. Vietējo amatnieku izstrādājumi arī būs lieliska dāvana ģimenes locekļiem vai draugiem.

Laimtūre ceļojumu klāsts

Laimtūre piedāvā plašu ceļojumu klāstu uz Eiropu, Krieviju un Āziju. Ceļojumi ar autobusu uz Poliju, ceļojumi uz Austriju, ceļojumi ar autobusu uz Čehiju, Slovākiju, Ungāriju, Nīderlandi, Franciju, Vāciju un Angliju. Plāšākais ceļojumu klāsts uz Krieviju! Ceļojumi uz Sanktpēterburgu, Maskavu, Karēliju, Pleskavu, Puškina kalniem un Krievijas austrumiem. Avio ceļojumi uz salām, Eiropas valstīm un Āziju, ar avio uz Ķīnu, Malaiziju, atpūta jūras krastā un ekskursiju tūres. Ceļojumi bērniem un skolēnu grupām, korporatīviem un darba kolektīviem. Kruīzi Baltijas jūrā, kruīzi pa Krievijas upēm un ezeriem, upju kruīzi Eiropā. Braucam! Ceļojumi skolēnu brīvlaikā, ceļojumi Maija svētkos, ceļojumi Jāņos un Līgo svētkos, ceļojumi Novembra svētkos, ceļojui Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšana, ceļojumi uz ekskursijas no Rīgas, ceļojumi svētkos un brīvdienās, ekskursijas Baltijā