Madeira, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Valsts:
Ceļojuma tips:

Madeira, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi

LIDOJUMI: MADEIRA: SĀKOT NO 08.10.22 LĪDZ 12.11.22 (SESTDIENĀS)

Portugāles pludmales apburs tūristus ar savu skaistumu. Brīnišķīgas smiltis, ideāli celiņi un noejas līdz jūrai, ainaviski līči ar klintīm vai kilometriem gari liedagu plašumi – šajā valstī jums būs lieliskas iespējas pludmales atpūtai! 

Madeiras kūrorts atrodas tāda paša nosaukuma salā Atlantijas okeānā, netālu no Āfrikas. Salas gleznās kalnu ainavas ar pārkaru klintīm okeāna krastā, nelielās skaistās pludmales un eksotiskās mežaudzes, apdzisušo vulkānu krāteri un daudzie krāšņie ūdenskritumi vienkārši apbur tūristus, kuri ieradušies Madeirā. 
Aktīvas atpūtas cienītājiem salā patiks pievērsties gan trekingam, gan vindsērfingam un daivingam. Madeirā ir arī brīnišķīgi golfa laukumi un lieliskas makšķerēšanas iespējas okeānā. Kvalitatīvās viesnīcas un brīnišķīgais Madeiras gastronomiskais piedāvājums ies pie sirds visiem kūrorta viesiem! 

Viens no Madeiras salas pievilcīgākajiem, lielākajiem un brīnišķīgākajiem tūrisma “objektiem” ir tās bagātā un daudzveidīgā daba un augu valsts. Siltais klimats vilina tūristus uz salu cauru gadu, jo Madeirā ir radīti lieliski apstākļi nesteidzīgai un laiskai atpūtai, sporta nodarbībām, SPA procedūrām, pastaigām pa vietējo apūdeņošanas kanālu tekām – levadām, kā arī braukšanai ar kalnu divriteņiem.
Madeirā visu gadu valda plauksme (tieši tāpēc Madeiru arī sauc par “mūžīgā pavasara salu”) – dāsno zemi sedz oranži, sarkani, violeti, dzelteni puķu paklāji. Madeirā ir daudzi botāniskie dārzi un zaļās dabas parki – tie starp ainavām uzplaiksnī kā krāšņi un spilgti stādījumu zibšņi. Visapmeklētākie salā ir Orhideju dārzs un Montes pils dārzs. Un vēl – Madeirā tiek rīkots puķu festivāls. To šķirņu, sugu un nokrāsu daudzveidība šo svētku dalībniekiem vienmēr liek sajūsmināties.

Viesnīcu specifika

Portugāles viesnīcas ir pazīstamas ar savu viesmīlību, profesionalitāti, draudzīgo attieksmi un lielisko virtuvi. Viesnīcas Algarvē var atrasties dažādā attālumā no pludmales. Salīdzinot ar viesnīcām centrā vai blakus pludmalei, tās, kas atrodas tālu, piedāvā plašāku pakalpojumu klāstu – parasti tur ir SPA centrs, golfa laukumi (vai arī viesnīca atrodas blakus tiem) un bezmaksas transports uz un no pludmales. Ir daudz apartamentu ar nelielām virtuvēm. Viesnīcas Portugālē reti piedāvā „viss iekļauts” sistēmu.

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

Оkeāns. Okeāns ir spēcīgi ietekmējis Madeiras salas dzīvi, un vienlaikus tas sniedz brīnišķīgus iespaidus arī tūristiem. Salā ir viss, lai pievērstos vindsērfingam, daivingam, burusportam, makšķerēšanai. 

Pat ziemas sezonā okeāna ūdens ir 18-19° silts. Salā ir peldēm piemēroti līči un oļu pludmales, bet viesnīcās ar izeju uz okeāna krastu ir ierīkotas speciālas kāpnes, lai nokļūtu līdz ūdenim un nopeldētos. Savukārt smilšu pludmaļu cienītājiem vērts doties uz Kaljetu ciematiņu vai arī ar prāmi aizbraukt uz kaimiņsalu – Portu Santu. 

Levadas. Tie ir rokām radīti irigācijas kanāli, kurus cilvēki ierīkoja, lai ar nokrišņiem, kas uzkrājas kalnu augstienēs un virsotnēs, apūdeņotu laukus un dārzus. Pirmās levadas tika uzceltas vairāk nekā pirms 500 gadiem. Bet pagājušā gadsimta 80-tajos gados izveidojās jauna un ļoti veselīga tradīcija – tūrisma pārgājieni gar levadām. Salas viesiem tiek piedāvāti vairāki maršruti, kas vijas pa apbrīnojami skaistām salas vietām. 

Gastronomija. Pats par sevi saprotams, ka daudzu vietējo ēdienu pamatā ir jūras produkti. Ļoti daudz zivju restorānu ir gan salas galvaspilsētā Funšalā, gan citās apdzīvotajās vietās, taču zivis un jūras produkti it visur ir ļoti svaigi un tāpēc, galdā celti, arī neparasti garšīgi. Madeirā prot brīnišķīgi pagatavot arī gaļas ēdienus, piemēram, ešpetadu – uz oglēm ceptus, ar sāli un ķiplokiem ieberzētus liellopu gaļas gabaliņus, kuri ārēji atgādina mums tik labi zināmos šašlikus. 

Salā, starp citu, audzē arī banānus, ķiršus, zemenes, persikus, marakuju (pasifloru), kā arī citas ogas un augļus, turklāt raža tiek ievākta vairākas reizes gadā. Vietējie selekcionāri spējuši izaudzēt arī gluži neparastus hibrīdus, piemēram, tomātu marakuju un ļoti eksotisko anonu, kas pēc izskata atgādina zaļu čiekuru, bet iekšā slēpj mīkstumu, kas pēc garšas atgādina plaucētu krēmu.

Vīni. Ļoti slavens ir vietējais – Madeiras vīns. Tas mēdz būt gan sausais, gan pussausais, gan saldais, gan pussaldais – tā garša ļoti atkarīga no tā, cik gadus tas izturēts, kā arī no izmantotās vīnogu šķirnes. Salā ir vairākas vīna fabrikas, un katrai no tām ir savas tradīcijas un interesanta vēsture. 

Portu Santu. Portu Santu – Madeiras kaimiņsala, kas arī ir daļa no šī Portugālei piederošā arhipelāga (ceļš līdz salai ar prāmi ilgst 2 stundas). Portu Santu ir gigantiska un dabiska smilšu platība, kas aizņem lielāko daļu salas. Uz tās, izņemot smiltis, nav nekā – vien viesnīcas, mazā Portu Santu pilsētiņa, osta un daba, kas salīdzinājumā ar krāšņo Madeiru ir daudz skarbāka. Taču salā vienmēr ir klusi un mierīgi. 

Krištianu Ronaldu. Portugāles futbola izlases kapteinis, Eiropas un Eirolīgas čempions ir dzimis tieši Madeirā. Salas galvaspilsētā Funšalā diezgan nesen tika atklāts muzejs, kurā glabājas Krištianu Ronaldu daudzās sporta trofejas. Muzejā var arī nofotografēties pie viņa skulptūras, iespējams pat apmesties sportistam piederošajā viesnīcā, kuras nosaukums saistīts ar viņa vārdu un futbola krekliņa numuru – "Pestana CR7".

Piesakies
  • 2022. gads, cenas no
    12 brīvas vietas
Pieteikties

Madeira, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi. Portugāles pludmales apburs tūristus ar savu skaistumu. Brīnišķīgas smiltis, ideāli celiņi un noejas līdz jūrai, ainaviski līči ar klintīm vai kilometriem gari liedagu plašumi – šajā valstī jums būs lieliskas iespējas pludmales atpūtai!