Lielā Kurzemes gardēžu tūre – ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem! Dienas ekskursija

«Lielā Kurzemes gardēžu tūre – ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem!»

Apmeklētās vietas brauciena laikā: Šitaki sēnes – Kuldīga – Jaunstuču Murkšķi – Suitu sievu Spēlmaņu krogs – Sabiles vīns

Suitu ēdienu meistarklase - Sava, visskaistākā, visgardākā sklandrauša cepšana. Cigoriņu kapijas, zāļu tējas dzeršana un sklandrauša ēšana – ir iekļauta ekskursijas cenā!

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris)

Dodamies ciemos! Šitaki sēņu audzētavas z/s “Garīkas” apmeklējums. Izzinoša ekskursija par sēnēm, to audzēšanu, gardas sēņu zupas degustācija un iespēja iegādāties īpašo, veselīgo gardumu. Šitaki sēnes austrumu zemēs lietoja jau kopš sen-seniem laikiem, atklājot ne tikai izcilas garšas īpatnības, bet arī dziednieciskās īpašības. Tas veicināja šo sēņu izplatību arī ASV, Kanādā, arī Eiropā. Pie mums tās atceļoja pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā no Kanādas. Šobrīd tās sastopamas šeit – Latvijā, Kurzemē, “Garīkās”. Šitaki sēnes pasaulē ir novērtētas kā kulinārijas delikatese, jo tās satur augstvērtīgas barības vielas un tām piemīt ļoti patīkama krējuma un riekstu garša.

Kuldīga – senākā, šarmantākā, noslēpumainākā, romantiskākā Kurzemes mazpilsēta, kas 16.gs. bijusi Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Ventas rumba, ar saviem 249 m, ir platākais ūdenskritums Eiropā, savukārt vecais tilts, kas ved pāri Ventai un sasniedz 164m garumu ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Īsa pastaiga pa pilsētu. 

Tālāk mūsu ceļš ved uz Jaunstuču murkšķu audzētavu. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Tie dzīvo gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, gan Āzijā. Murkšķi ir amizanti dzīvnieciņi, kurus var raksturot, kā lielas guļavas, jo ziemas auksto periodu tie pavada miegā, bet silto laiku, aktīvi ēdot, lai uzkrātu tauku kārtu, ko atkal varētu izmantot ziemā. Te mēs varēsim aplūkot ne tikai dzīvnieciņus klātienē, bet arī pacienāt tos ar kādu tiem īpaši paredzētu gardumu. 

Uz vakariņām mūs gaida Spēlmaņu krogs, kur vietējo saimnieču vadībā mācīsimies cept sklandraušus un baudīsim sātīgas suitu pusdienas. Ēdiena baudīšanas laikā skatīsimies filmu par suitu dzīvi un tradīcijām „Nosargāt gadsimtus”, kā arī mums būs vienreizēja iespēja vērot suitu sievu priekšnesumu ar dziesmām, tautastērpu izrādīšanu un klausīties stāstījumā par suitu tradīcijām.

Sabile. Sabiles Vīna kalnu pilnīgi noteikti var uzskatīt par Sabiles simbolu. Arī Sabiles pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars. Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa un 115 m virs jūras līmeņa. Lai pārliecinātos par to, cik Latvijā ir gardi un unikāli vīni, viesoties pie vīndara Andra Dzērves Drubazās. Pēc skaisto skatu baudīšanas, kas paveras no Drubazu dabas takas Abavas senlejas krastos, saimnieks piedāvā paštaisīta mājas vīna degustāciju. Vīni tiek darināti no 12 dažādām ogām – avenēm, upenēm, mellenēm, brūklenēm, ķiršiem, vīnogām, smiltsērkšķiem u.c. 

Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Sklandraušu cepšanas meistarklase un ēšana

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Ekskursija un degustācija šitaki sēņu audzētavā: 6 EUR
 • Ieejas biļetes Jaunstuču Murkšķu audzētavā: 3 EUR
 • Vīnadarītavas apmeklējums un vīna degustācija: 6 EUR
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Ieejas biļetes ir par papildus maksu un nav iekļautas ekskursijas cenā.
 • Minimālais skaits grupā 18 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (bez WC).
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties.

Lielā Kurzemes gardēžu tūre – ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem! Dienas ekskursija Latvijā, uz Kurzemi. Suitu ēdienu meistarklase - Sava, visskaistākā, visgardākā sklandrauša cepšana. Cigoriņu kapijas, zāļu tējas dzeršana un sklandrauša ēšana – ir iekļauta ekskursijas cenā! brauciena laikā: Meduspils – Šitaki sēnes – Kuldīga – Jaunstuču Murkšķi – Suitu sievu Spēlmaņu krogs – Sabiles vīns