Krētas sala, Greiķija. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Valsts:
Ceļojuma tips:

LIDOJUMI: KRĒTA: SĀKOT NO 24.04.22 LĪDZ 16.10.22 (CETURTDIENĀS, SVĒTDIENĀS)

Krētā – vieta tiem, kam pietrūkst romantikas!

Trīs pasaules kontinentu - Eiropas, Āzijas un Āfrikas krustpunktā, Egejas jūras dienvidos atrodas Krētas sala. Tā ir lielākā Grieķijas sala un piektā lielākā sala Vidusjūrā. Salas ziemeļu piekrastē ir izvietojusies Krētas galvaspilsēta Hērakleja, kas sadala salu divos apgabalos – rietumu un austrumu. Katrs Krētas zemes pleķītis stāsta par salas bagāto vēsturi, kuras pirmsākumi meklējami daudzus gadsimtus senā pagātnē. Ar salu saistīti daudzi sengrieķu mīti un leģendas, kuri tik cieši savijušies ar vēsturi, ka ir grūti noteikt, kur ir patiesība un kur izdomājums. Daži zinātnieki uzskata, ka Krēta ir viena no Atlantīdas drumslām, jo atlantu āriene, kādu to aprakstīja grieķu filozofs Platons, ir ļoti līdzīga Krētas pirmo iemītnieku izskatam. Saka, ka jūru un kalnus var mīlēt vienlaicīgi! Šajā ziņā Krēta ir ideāls mīlas objekts, jo kalni šeit izaug tieši no jūras. Salā ir ideāli apstākļi atpūtai, jo šeit ir vairāk kā 300 saulainu dienu gadā! Grieķijas lielākā sala piedāvā tik daudz interesanta, ka ar vienu atvaļinājumu patiešām būs par maz.

 

KŪRORTI

RETIMNAS REĢIONS

Retimna. Šajā skaistajā pilsētā ar bagāto vēsturi un lieliskajām smilšu pludmalēm var apskatīt labi saglabājušos venēciešu XVI gs. arhitektūras paraugus: Lielos vārtus, lodžiju, kura kādreiz kalpoja par atpūtas un tikšanās vietu Krētas aristokrātijai, Rimondi strūklaku, cietoksni Poleokastras kalnā, no kura paveras brīnumaina pilsētas ainava. Senās turku mošejas piešķir vietai austrumniecisku kolorītu. Pilsētas krastmalā ir daudz mājīgu kafejnīcu un nacionālās tradīcijās veidotu tavernu.

Adelianos Kamposa, Plataniasa. Tie ir nelieli kūrorti, kuri atrodas 2-8 km attālumā no Retimnas, blakus plašām pludmalēm ar skaistiem akmens līčiem. Pie pludmalēm atrodas grieķu tavernas, restorāni, kafejnīcas un suvenīru veikali. Visās šajās mazpilsētās ir autobusu savienojumi ar Retimnu.

Skaleta atrodas 12 km attālumā no Retimnas. Šajā klusajā, idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali.

Sfakaki ir viens no mazāk pazīstamiem piekrastes ciemiem 10 km attālumā no Retimnas. Šeit ir labi iekopta smilšu pludmale. Lai gan Sfakaki ir diezgan kluss ciems, pie pludmales atrodas daudz restorānu un bāru.

 

HERSONISAS REĢIONS

Hersonisa. Kādreizējais zvejnieku ciemats, kurš atrodas 26 km attālumā no galvaspilsētas Hēraklejas, pārtapis populārā atpūtas centrā. Tā ir viena no salas visaktīvākajām kūrorta vietām. Šeit atrodas viesnīcas, darbojas bāri, diskotēkas, tavernas, veikali. Te var uzspēlēt mini golfu vai izmēģināt savus spēkus kartingā. Blakus atrodas arī daži ūdens atrakciju parki.

Anisara. Netālu no Hersonisas atrodas kūrorta zona Anisara, kuru tūristi iecienījuši pateicoties tā tuvajai atrašanās vietai līdz izklaižu centriem un lieliskajām viesnīcām. Hersonisā un Anisarā ir ērta autobusu satiksme ar Hērakleju, Agios Nikolaos pilsētu un citām salas daļām.

Guvesa. Tas ir omulīgs kūrorts, kas atrodas 8 km no Hersonisas. Guvesā ir vairāki krogi, restorāni, mājīgas kafejnīcas. Pludmalē iespējams nodarboties ar ūdens sporta veidiem.

Analipsa. Tas ir ciemats, kas atrodas 6 km no Hersonisas, netālu no pludmales. Kūrortā ir daži krodziņi un suvenīru veikali. Tas ir piemērots klusu brīvdienu meklētājiem. Analipsā ir ērta autobusu satiksme ar Hersonisu un Hērakleju.

Kokkini Hani atrodas 14 km uz austrumiem no Heraklionas. Kokkini Hani ir strauji attīstījusies galvenokārt tādēļ, ka tajā atrodas brīnišķīga pludmale, restorāni un krodziņi, no kuriem daudzi piedāvā ēdināšanu jūras krastā un pietiekamu izvēli ēdienkartē, lai apmierinātu visas gaumes.

Elunda. Gleznains ceļš Krētas rietumkrastā ved uz bijušo zvejnieku ciematu, tagadējo kūrortu Elundu, kas atrodas 70 km attālumā no salas galvaspilsētas. Pilsēta sastāv no divām daļām: jaunās mūsdienīgās un vecās tradicionālās. Kūrorts ir viens no svarīgākajiem Austrumu Krētas tūrisma centriem. Šeit izvietotas daudzas izsmalcinātas un elegantas viesnīcas, darbojas neskaitāmi bāri, restorāni, suvenīru veikaliņi. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongas salai.

Agios Nikolaos. Mirabello līča klinšainā piekraste ar Agios Nikolaos pilsētiņu veido vienu no salas pievilcīgākajām vietām. Bez šaubām šī ir viena no visskaistākajām salas pilsētiņām, bez tam tā tiek uzskatīta par pašu modernāko Krētas kūrortu un tiek dēvēta par „Krētas San-Tropēzu”. Kūrorts piedāvā visu, ko sirds vēlas: lielu skaitu tavernu, bāru un restorānu ar Krētas tradicionālajiem ēdieniem, pludmalēs - jūras kuterus un jahtas aktīvai atpūtai.

Agia Pelagia. Mazs, omulīgs kūrorts jūras krastā, kas atrodas 22 kilometru attālumā no Heraklionas. Pilsētas brīnišķīgā ainava joprojām ir gluži kā uz pastkartēm. Šeit ir dažādi krogi, kafejnīcas, tirdzniecības centri, dažādi veikali un tūrisma centrs. Nakts dzīve kūrortā nav aktīva, tāpēc šī ir piemērota vieta mierīgai atpūtai pie jūras.

Amudara ir 7 km gara smilšu pludmale, kas stiepjas no Hēraklejas rietumu gala līdz Gazi ciemam. Pludmales smiltis ir smalkas un zeltainas un pludmale ir vairākus metrus plata ar tīru un drošu ieeju jūrā.

Malija. Kūrorta ciems, kurš plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 8 km attālumā no Hersonisas. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Malija ir labi pazīstama un iemīļota jauniešu vidū kā atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem.

Stalida. Tikai 8 km attālumā no Hersonisas un pavisam tuvu Malijai, mājīga līča krastā atrodas jauka kūrorta vieta - Stalida. Tas ir neliels kūrorts, kur ir iespēja atrast visu nepieciešamo lieliskai atpūtai. Visas smilšainās pludmales garumā ir izvietotas daudzas tavernas, restorāni un veikaliņi. Stalidu tūristi iecienījuši skaistās smilšainās krasta līnijas, ērtā izvietojuma un mājīgās atmosfēras dēļ.

Sisi. Šis gleznainais, idilliskais, pieticigais zvejnieku ciemats ir kluss kurorts, kur Jūs varat patverties no dzives stresa, tas piedāvā baudīt atpūtu un apskatīt apkārtni. Bet ja Jūs vēlaties izbaudit nebijušu naktsdzivi - ballīšu galvaspilsēta Malia ir mazāk nekā stundas brauciena attālumā.

Fodeles ciems ir pazīstams kā gleznotāja Domenika Teotokopula dzimtā vieta un lieliska vieta ceļotājiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Netālu no ciemata ir zilā karoga pludmale, kurai blakus ir Stavro rags austrumos un Kastelo kalni rietumos. Smilšainās pludmales rietumu daļa ir labāk aprīkota ar visu nepieciešamo atpūtai - saulessargiem, sauļošanās krēsliem, dušām, kafejnīcām un bāriem, kā arī ir iespējas nodarboties ar ūdens sporta aktivitātēm.

 

 

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

APSKATES VIETAS

Hērakleja - Krētas galvaspilsēta, piektā lielākā Grieķijas pilsēta, kura ir saglabājusi senās Mīnoju civilizācijas pēdas. Pie vietējās ostas piestātnēm var redzēt kā mūsdienu lielos kruīza kuģus, tā arī mazās zvejnieku laivas. Pilsēta simboliski ir sadalīta divās daļās: jaunajā pilsētā - ar mūsdienīgiem veikaliem, parkiem un daudziem laukumiem un vecpilsētā - ar venēciešu strūklakām, lodžiju, tirgu un senām, skaistām ieliņām.

Knosas pils - tikai 5 km no Hēraklejas centra atrodas senās Knosas pilsdrupas. Četrus tūkstošus gadu atpakaļ šeit bija Mīnoju kultūras galvaspilsēta – visas Eiropas civilizācijas šūpulis. Kādreizējā pils ar pieciem stāviem un 1 400 dažādas nozīmes istabām pēc savas uzbūves atgādina labirintu. Kā vēsta leģenda, šeit mitinājās mītiskais Minotaurs – pa pusei cilvēks, pa pusei vērsis. Lai pilsdrupu apmeklētājos kaut nedaudz radītu iespaidu, kā pils izskatījusies senatnē, Mīnoju civilizācijas pirmatklājējs, arheologs Arturs Evanss veica tās daļēju rekonstrukciju.

Gramvusa un Bali lagūna - tā ir viena no skaistākajām lagūnām Krētā. Ir teikts, ka jūra šeit uzliesmo varavīksnes krāsās. Gramvusa ir sala ar bijušo venēciešu ostu. Mūsdienās cietoksnis ir pamests, to var sasniegt pa stāvām kāpnēm. Nepalaidiet garām iespēju nopeldēties debešķīgi skaistajos Bali lagūnas ūdeņos. Pat slavenie princis Čārlzs un princese Diāna šo lagūnu izvēlējās par sava medusmēneša vietu.

Spinalongas sala – neliela saliņa Elundas līcī. Cietoksni, kas dominē pāri salai, ir viens no košākajiem vēstures pieminekļiem Krētā, kas no ienaidniekiem sargāja seno Olundas pilsētu (mūslaiku Elundu). Sarāceņu laikos šeit no vajātājiem patvērās kristieši.

Samārijas aiza - īstu Krētas kalnu skaistumu var izjust tikai apmeklējot Samārijas aizu. Tiek lēsts, ka tā ir visgarākā Eiropā. Lai arī pārgājiens ilgst aptuveni 5 stundas, tas neliekas nogurdinošs, jo visapkārt paveras neaizmirstami skati. Samārijas aiza ir veidojusies 14 milj. gadu atpakaļ, kad upes gultne stiepās cauri klintīm. Tā izveidojās 18 km gara aiza, kuras platums dažās vietās nepārsniedz pat 3,5 m. Šī ir viena no mūsu planētas iespaidīgākajām vietām.

Elafonisi - viena no visskaistākajām pludmalēm, kas atrodas salas rietumu daļā. Ūdens ir tik sekls, ka unikālo rozā smilšu salu var sasniegt ar kājām. Elafonisi tuvumā ir klosteris, kas nosaukts par “Zelta kāpņu klosteri”. Ir teikts, ka persona, kas šajā klosterī atradīs zelta kāpni, kļūs par svēto.

Dikti alas - Lasiti plakankalne ir slavena kā grieķu dieva Zeva dzimtā vieta. Ēzelīša mugurā vai kājām jūs varēsiet pacelties augstu kalnos un nokļūt Dikti alā, kur tek pazemes upe un atrodas daudz krāšņu stalaktītu un stalagmītu.

 

NOTEIKTI NOGARŠO

Tzatziki” – ‘’grieķu salāti’’, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem.

Melidzanosalata” – garneles, omāri, cepti baklažāni.

Gemista” – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.

Dolmade” – gaļa ietīta vīnogu lapās.

Pasticijo” – pudiņš vai suflē no makaroniem.

‘’Ellinikos kafes’’- grieķu kafija, bieza, stipra kafija, pasniegta bez piena.

Frapes” – auksta šķīstošā kafija, ko pasniedz ar vai bez piena un cukura pēc garšas.

 

DĀVANAS

Olīveļļa un garšvielas ‘’diktamus’’ – tā saucamās zāles pret visām slimībām.

Laimtūre ceļojumu klāsts

Laimtūre piedāvā plašu ceļojumu klāstu uz Eiropu, Krieviju un Āziju. Ceļojumi ar autobusu uz Poliju, ceļojumi uz Austriju, ceļojumi ar autobusu uz Čehiju, Slovākiju, Ungāriju, Nīderlandi, Franciju, Vāciju un Angliju. Plāšākais ceļojumu klāsts uz Krieviju! Ceļojumi uz Sanktpēterburgu, Maskavu, Karēliju, Pleskavu, Puškina kalniem un Krievijas austrumiem. Avio ceļojumi uz salām, Eiropas valstīm un Āziju, ar avio uz Ķīnu, Malaiziju, atpūta jūras krastā un ekskursiju tūres. Ceļojumi bērniem un skolēnu grupām, korporatīviem un darba kolektīviem. Kruīzi Baltijas jūrā, kruīzi pa Krievijas upēm un ezeriem, upju kruīzi Eiropā. Braucam! Ceļojumi skolēnu brīvlaikā, ceļojumi Maija svētkos, ceļojumi Jāņos un Līgo svētkos, ceļojumi Novembra svētkos, ceļojui Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšana, ceļojumi uz ekskursijas no Rīgas, ceļojumi svētkos un brīvdienās, ekskursijas Baltijā