Klasiskais Krievijas Zelta loks! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju
Ceļojuma veids:
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Klasiskais Krievijas Zelta loks»

VISAS BĀZES EKSKURSIJAS, IEEJAS BIĻETES UN ĒDINĀŠANA IEKĻAUTA CENĀ!

Labākais veids, kā sajust īstu Krievijas raksturu, iepazīt galvenos vēstures posmus un redzēt īsto Krieviju– ir doties ceļojumā “Krievijas Zelta loks”. Pilsētas atrodas tikai pāris stundu braucienā no Maskavas. 
Ceļojums ar autobusu “Krievijas Zelta loks” dod iespēju katram iepazīt Krievijas unikālo vēsturi, kultūru, mākslu un arhitektūru, doties uz Krievijas vēsturisko galvaspilsētu Vladimiru un citām vēsturiskām Krievijas pilsētām, kuras ir Zelta loka neatņemamas daļas.

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Maskava – Sergiev Posad – Pereslavļ-Zalesskij – Ugļiča – Miškina -  Dižā Rostova – Jaroslavļa – Kostroma – Pļec – Gusj-Hrustaļnij – Vladimira – interaktīvs muzejs «Бабуся Ягуся» – Bogoļubova – Suzdaļa - Maskava

1. diena

Izbraukšana no Rīgas dienas otrajā pusē, 16:00. Nakts ceļā.

2. diena

Iebraukšana Maskavā agri no rīta. Karstas brokastis pilsētas kafejnīcā. Apskates ekskursija ar autobusu Maskavā: redzēsim Vorobjova kalnus, Maskavas universitātes ēku, pilsētas tiltus mūsdienīgu – jaunu un populāro rajonu “Moscow-city”, vēstniecību rajonu, Balto namu, Domes galveno ēku, pilsētas galvenās ielas, Sarkano laukumu, Kristus glābēja katedrāli. Ekskursija Tretjakova galerijā (20EUR) – īstu Krievijas mākslas dārguma glabātuve, kurā atrodas  mākslas šedevri, kā arī grafika un skulptūra. Galerija dibināta 1856. gadā, muzejs glabā vairāk kā 180 tūkstošus eksponātu, kuru skaitā ir tādi šedevri kā Andreja Rubļova “Svētā Trīsvienība”, Aleksandra Ivanova “Kristus parādīšanās tautai”, Valentīna Serova glezna “Meitene ar persikiem”, un daudzi citi mākslas šedevri. Pēc ekskursijas pārbrauciens uz viesnīcu ar metro. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks. Nakts viesnīca.

3. diena

Brokastis. Pārbrauciens no Maskavas uz Sergiev Posad. Krievijas Zelta lokā ir tikai viena Maskavas piepilsēta, un tā ir Sergiev Posad. Gadsimtiem ilgi ceļam no Maskavas līdz Svētā Sergeja trīsvienības Lavrai ir bijusi īpaša un sakrāla nozīme. Visi cilvēki, neatkarīgi no viņu statusu: karaļi, zemnieki, bagātnieki u.c., sākot savu ceļu no Maskavas Kremļa ar kājām devās pie Svētā Sergeja. Mēs šo ceļu veiksim ar autobusu. Ekskursija ceļā. Ekskursija Svētā Sergeja trīsvienības Lavrā. Šī Lavra ir īstā un patiesā Krievijas garīgā sirds. Pēc ekskursijas pārbrauciens uz Pereslavļ-Zaleskij. Jau nosaukums vēsta par pasaku, un šī pirmā sajūta nav maldinoša. Pilsētas nosaukuma otro daļu Zaļeskij šī vieta ieguva pateicoties teritorijai, kas atrodas apkārt – skan kā «aiz trejdeviņiem kalniem» («за тридевять земель»). Pusdienas. Apskates ekskursija pilsētā: Sarkanais laukums, kurā atrodas Spaso-preobraženskas katedrāle – viena no senākajām akmens celtnēm centrālajā Krievijā. Gorickas klosteris, kura teritorijā atrodas vēstures un mākslas muzejs. Muzeja krājumos glabājas reti arheoloģiskie atradumi, XV- XVIII gs. senkrievu glezniecības paraugi, koka skulptūras, juvelierizstrādājumi, slavenu XIX-XX gs. mākslinieku gleznas. Redzēsim pilsētas centru, baudīsim panorāmas skatu, kurš ir saglabājies kopš vēsturiskiem laikiem Plešeeva ezera ziemeļaustumu krastā. Apmeklēsim vienu no šīs teritorijas vecākajiem klosteriem– Nikitas klosteri. Pēc ekskursijas iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Ugliču un Miškinu (45EUR).
Ugliča – viena no burvīgākajām Zelta loka pilsētām. Viena no vecākajām pilsētām Krievzemē. Iepazīsimies ar senā Kremļa ansambli un apskatīsim Krievzemes arhitektūras šedevru Careviča Dmitrija baznīca. Redzēsim monumentālo Spaso-preobraženskas katedrāli ar zvanu torni, Dieva parādīšanās ziemas katedrāli un pilsētas domes ēku. Pats senākais Ugliča klosteris. No senākajām ēkām līdz mūsdienām ir saglabājušās Uspenskas Ioanna baznīca un Uspenskas Svētās Dievmātes baznīca, dēvēta par “daiļo”.
Pēc ekskursijas dosimies uz oriģinālāko muzeju Krievijā - “Krievijas šņabja vēstures” muzejs. Šis būs aizraujošs ceļojums laikā. Šeit uzzināsim dzeršanas kultūras vēsturi. Muzejā ir daudz interesantu eksponātu – viens no kuriem ir unikāla medaļa, kuru Pēteris I “dāvāja” pašiem prasmīgākajiem šī dzēriena baudītājiem. Protams, interesantus stāstus dzirdēsim degustējot nacionālo dzērienu un uzkožot marinētu gurķi. Pusdienas.
Pārbrauciens uz Miškinu – vienīgā mazā pilsēta Krievijā, kuras nosaukums ir kļuvis par slavenu “brendu”, pateicoties maziem, simpātiskiem grauzējiem. Kā pilsētas nosaukumā, tā arī visapkārt, peles ir visur! Apskates ekskursija pilsētā: Galvenais bulvāris, skaistā Volgas upes panorāma, tirgotāju mājas izrotātas ar daiļiem koka griezumiem, pilsētas “Sarkanais” laukums, Uspenskas un Nikolaja katedrāles, pilsētas bulvāris.
Laipni lūgti īstās dzirnavās, ciemos pie pilsētas bagātākā tirgotāja Čistova! Muzejā sagaida ekskursija “Ciemos pie pelēm vecajās dzirnavās”, kuras laikā redzēsim kā graudus pārvērš miltos un iepazīsimies ar jaukām dzirnavu pelēm.
Miškina ir slavena vēl viena iemesla dēļ – šeit taisa apburošus velteņus jeb vaļenkus! Apskatīsim visneparastākos vaļenku variantus un dizainus muzejā “Krievu vaļenki”. Redzēsim kā tos taisa un katram būs iespēja iegādāties arī pāri sev! Mūsu ziemās noderēs! 
Mūsu “peļu” piedzīvojumi turpinās Cara palātās. Apmeklēsim tūrisma kompleksu “Peļu Palātas”. Gan mazos, gan lielos uzjautrina greizo spoguļu istaba! Šeit ir arī mini-zoodārzs, kurā dzīvo mazie grauzēji – pūkaini un jauki, ir jūras cūciņas un vēl citi mazie iemītnieki. Laiks fotosesijai! Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

5. diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Dižo Rostovu – pilsēta no akmens, pilsēta lepna, īsta Zelta Loka pērle. Klusās ieliņas un fundamentālais Kremlis palīdz aizmirst par ikdienas straujo ritmu un mierīgi iedziļināties vēstures atmiņās; te pat laiks rit, nevis skrien. Ekskursijas programma sākās ar Rostovas Kremli, kurš atrodas pašā pilsētas centrā un pārsteidz ar savu majestātisko tēlu. Dižā Rostova ir slavena ne vien ar saviem vēsturiskajiem pieminekļiem, bet arī ar Rostovas neparasto priekšmetu, tai skaitā rotu, apgleznošanas metodi – finift. Šī māksla ir plaši pazīstama arī ārpus Krievijas robežām. Ekskursija “Pārejas Kremļa sienās”. Pēc ekskursijas pārbrauciens uz Jaroslavļas pilsētu – iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pusdienas. Apskates ekskursija Jaroslavļa sākās no pussalas, dēvētas par Strelku, kur 1000 gadus atpakaļ Jaroslavs Gudrais dibināja pilsētu. Blakus stalti nostājusies galvenā pilsētas katedrāle – Jaroslavļa Uspenska katedrāle. Ekskursija turpinās ar pastaigu gar Volgas upes piekrasti. Pastaigas laikā redzēsim slaveno māju, kura ir aprakstīta L.Tolstoja romānā “Karš un miers”. Redzēsim torni, klostera teritoriju – varenas, monumentālas nocietinājuma sienas ar vairākiem aizsargtorņiem, apskatīsim “Sen-krievu mākslas” nodaļu. Dienas laikā iepazīsimies ar neskaitāmām pilsētas baznīcām, kuras ir Jaroslavļas pilsētas arhitektūras pieminekļi. Pārbrauciens uz Kostromu. Iekārtošanās, un nakts viesnīcā. 

6. diena

Brokastis. Apskates ekskursija Kostromā– neliela, klusa un apburoša pilsētiņa Volgas upes krastā. Romanovu dinastijas šūpulis un Krievijas Salatēva mazmeitiņas mājas. Apskatīsim centrālo pilsētas laukumu ar tās unikālo plānojumu un arhitektūras pieminekļiem, kas celti XVII – XIX gs. Apmeklēsim tirgus rindas, Bogajevļenskij klosteri un Augšāmcelšanās-uz-Debre baznīcu. Ekskursijas turpinājumā apmeklēsim Ipatjevas klosteri – kurš ilustrē Krievu svētbilžu mākslinieku talantu un neatkārtojamu stilu. Ipatjevas klosterī tika izvēlēts Krievzemes kroņa turētājs Mihails Romanovs. Pēc ekskursijas, pusdienas. Pārbrauciens uz Pļec. Pilsēta pārsteidz ar apbrīnojamo dabu, tā atrodas Volgas upes krastā, vietā, kur tā veic strauju pagriezienu. Pateicoties apkārtējai dabai, un Volgas straujam pagriezienam, pilsēta ir ieguvusi savu popularitāti un jaunu nosaukumu: “Krievijas Šveice”! Iepazīsimies ar pilsētas vēsturi un galvenajiem pilsētas pieminekļiem, mūs sagaida “ainaviska” ekskursija “Īzaka Levitāna dzīvās gleznas”, apmeklēsim mākslinieka muzeju. Pārbrauciens uz Vladimiru. Iekārtošanās un nakts viesnīcā.

7. diena

Brokastis. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju “Gusj-Hrustaļnij un Bogoļubovo” (40EUR). Ekskursija īstas mākslas cienītājiem, kam patīk daiļas lietas! Neskatoties uz pilsētas nelielo izmēru, Gusj-Hrustaļnij ir labi pazīstama pasaulē ar saviem kristāla šedevriem! Pārbrauciens uz Gusj-Hrustaļnij - Jūs apmeklēsiet šo neparasto, mazo pilsētiņu un apmeklēsiet “Kristāla” muzeju, kurā atrodas viena no labākajām Padomju laika stikla ekspozīcijām Krievijā. Pēc ekskursijas un “Kristāla” muzeja apmeklējuma, dosimies uz pilsētas galveno tirgu, kur būs iespēja iegādāties dažādus kristāla un stikla izstrādājumus, traukus un vāzes, kā arī suvenīrus. Pusdienas. Pārbrauciens uz Bogoļubovo. Apskates ekskursija pilsētā, un Bogoļubovas klostera apmeklējums, kuras teritorijā XII gs. atradās Andreja Bogoļubova rezidence. Pokrova uz Nerļijas baznīcas apmeklējums – ziemeļaustrumu Krievzemes arhitektūras pērle. Proporciju, silueta un oriģinālas celtniecības ziņā baznīca ir viens no pasaules arhitektūras šedevriem. Atgriešanās Vladimirā. Vakarā sagaida pārsteigums: apmeklēsim interaktīvu muzeju «Бабуся Ягуся» ar Vladimiras nacionālo dzērienu degustāciju (15EUR). Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā. 

8. diena

Brokastis. Apskates ekskursija Vladimirā. Pilsēta uz septiņiem pakalniem, vēsturiski ir bijusi Ziemeļaustrumu Krievzemes galvaspilsēta, kuras 1000-gadīga vēsture ir iemūžināta un saglabāta 12 gs. celtā šedevrā. Apmeklēsim Uspenskas katedrāli – vienu no vissenākajiem Krievijas svētumiem, celta XI-XII gs. Katedrāles iekšējo apdari veica Andrejs Rubļovs un Daņils Čornijs, kuru freskas Vladimirā – senās krievu mākslas izcilie paraugi, pazīstami visā pasaulē. Ekskursijas turpinājumā apmeklēsim Dmitrija katedrāli – senās krievu arhitektūras pērle, pils baznīca, piederējusi Varenajam Vladimiram. Tālāk dosimies līdz Ziemassvētku klosterim un redzēsim «Zelta vārtus» - unikālu vēsturisku un inženiertehnisku XII gs. Senās Krievzemes pieminekli; Zelta vārti šodien ir viens no Vladimiras pilsētas simboliem. Pārbrauciens uz Suzdaļu – muzeju zem klajas debess, kurā arhitektūras pieminekļi kļūst par dabas sastāvdaļu. Raksturīga Suzdaļas panorāma – sniegbaltas sienas, kuras atspīd zilajos upes ūdeņos, un saulē mirdzošie zelta kupoli, ir kā neskaitāmas mazas saules zemes virsū. Pilsētas apskates ekskursija. Suzdaļas kremlis – muzejs ar neskaitāmām ekspozīcijām par Suzdaļas zemes vēsturi, klosteru un baznīcu dārgumiem, senkrievu glezniecību un lietišķo mākslu. Spasojevfimjevas klosteris, Suzdaļas galvenās katedrāles. Koktēlniecības muzejs: redzēsim atvestās no Vladimiras apgabala dažādiem ciemiem un sādžām baznīcas, mājas, klētis un dzirnavas parāda krievu koka arhitektūras kolorītu. Pusdienas. Pārbrauciens uz Maskavu. Nakts viesnīcā.

9. diena

Brokastis zviedru galds viesnīcas restorānā. Numuru atbrīvošana. Brīva diena Maskavā, vai piedāvājam ekskursijas dienu “Zelta torņu Maskava” (EUR). Ekskursija Maskavas Kremļa teritorijā ar katedrāles apmeklējumu: Uspenskas katedrāle –senākais dievnams Katedrāles laukumā, Blagoveščenskas un Arhangeļskas katedrāles, Ivana Bārgā zvanu tornis, Carienes zelta palāta, vislielākais pasaules zvans – „Carj Kolokol”, XVI gadsimta kaujas tehnikas brīnums – lielgabals „Carj Puška”. Krievijas dārgumu krātuves – Ieroču palātas apmeklējums gida pavadībā. Plaši pazīstama dārglietu krātuve, kurā ir vairāk nekā 4000 unikālu eksponātu. Kājāmgājēju ekskursija: Sarkanais laukums, Vasīlija Svētlaimīgā katedrāle, Vēstures muzejs, Mauzolejs, Kazaņas katedrāle, Voskresenskas vārti, Aleksandra dārzs un Manēžas laukums. Brīvais laiks. Jums būs iespēja pastaigāties pa Veco un Jauno Arbatu, apmeklēt  mājīgu kafejnīcu vai veikalu, izbraukt ar kuģīti pa Maskavas upi. Vakarā izbraukšana uz Rīgu. Nakts ceļā.

10. diena 

Ierašanās Rīgā pirmajā dienas pusē.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursija/apskate 
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana – 2.7 EUR / virs 65g. 5.6 EUR
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem): 70 EUR
 • Ekskursija Tretjakovas galerijā + ieejas biļetes: 20EUR
 • Izbraukuma ekskursija Ugļiča un Miškina: ekskursija, ieejas biļetes un pusdienas: 45EUR
 • Izbraukuma ekskursija Gusj-Hrustaļnij un Bogoļubova: ekskursija, ieejas biļetes un pusdienas: 40EUR
 • Interaktīvs muzejs «Бабуся Ягуся» ar Vladimiras nacionālo dzērienu degustāciju: 15 EUR
 • Ekskursija “Zelta torņu Maskava”: Sarkanais laukums, Kremlis ar katedrales apmeklējumu, Ieroču palāta + ieejas biļetes: 45EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  160 EUR
 • Papildvieta autobusā – 120 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīza aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Klasiskais Krievijas Zelta loks. VISAS BĀZES EKSKURSIJAS, IEEJAS BIĻETES UN ĒDINĀŠANA IEKĻAUTA CENĀ! Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Maskava – Sergiev Posad – Pereslavļ-Zalesskij – Ugļiča – Miškina - Dižā Rostova – Jaroslavļa – Kostroma – Pļec – Gusj-Hrustaļnij – Vladimira – interaktīvs muzejs «Бабуся Ягуся» – Bogoļubova – Suzdaļa - Maskava. Labākais veids, kā sajust īstu Krievijas raksturu, iepazīt galvenos vēstures posmus un redzēt īsto Krieviju– ir doties ceļojumā “Krievijas Zelta loks”. Pilsētas atrodas tikai pāris stundu braucienā no Maskavas. Ceļojums ar autobusu “Krievijas Zelta loks” dod iespēju katram iepazīt Krievijas unikālo vēsturi, kultūru, mākslu un arhitektūru, doties uz Krievijas vēsturisko galvaspilsētu Vladimiru un citām vēsturiskām Krievijas pilsētām, kuras ir Zelta loka neatņemamas daļas.