Kefalonias sala, Greiķija. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Jaunums
Valsts:
Ceļojuma tips:

LIDOJUMI: KEFALONIJA: SĀKOT NO 18.09.22 LĪDZ 02.10.22 (SVĒTDIENĀS)

Kefalonija — viena no skaistākajām Jonijas jūras salām

Šī sala vienmēr ir piesaistījusi kā magnēts. Salas vēsturisko un arhitektūras mantojumu apdraudēja pat četras zemestrīces, taču tās patieso skaistumu tās neiznīcināja, bet tikai atjaunināja, papildinot ar dažiem mūsdienīgiem akcentiem.

Sala ir populārs atpūtas galamērķis, XX gs. beigās Grieķijas karaliskā ģimene, kas to izvēlējās atpūtai, atvēra acis ceļotājiem no visas pasaules. Ikvienu apbur lieliskas ainavas, pasakaini laika apstākļi, grieķu virtuve, draudzīgi vietējie iedzīvotāji, kristāltīrā piekraste un satriecoši skaistās pludmales. Sala ir liela un var piedāvāt gan mierīgāku atpūtu, gan trokšņainākas izklaides. Tā ir ideāli piemērota ūdens sporta veidiem — burāšanas sportam, kanoe airēšanai, braucieniem ar laivu, vindsērfingam. Un tomēr Kefalonija vēl nav pakļāvusies masu tūrismam — dramatiskās klinšu un kalnu ainavas papildina zvejnieku ciemi, kas saglabājuši savu savdabību, savukārt pludmalēs dēj olas lielie jūras bruņurupuči.

 

KŪRORTI

Liksuri ir mierīga, mūsdienīga zvejnieku pilsētiņa, tā ir viena no gleznainākajām salas vietām, pateicoties gar ielām sastādītajiem kokiem, izrotātajiem laukumiem, ar ziediem izrotātajām mājām, upei un tiltiem. Vienlaikus tā ir otrā lielākā Kefalonijas pilsēta un spēj kaut ko piedāvāt ikvienam atpūtniekam. Liksuri ir daudz omulīgu tavernu un restorānu, šeit ir vērts nobaudīt gan grieķu, gan itāļu virtuves ēdienus — joprojām ir jūtama Venēcijas impērijas ietekme.

Paliki pussalas piekraste ir apdāvināta ar iespaidīgām pludmalēm un smaragda krāsas ūdeņiem: Ksi pludmale izceļas ar oranžām smiltīm, ārstnieciskajām dūņām un baltām klintīm. Lepedas pludmale apbur ar klintīm un ir lieliski piemērota niršanai. Ar zilo karogu novērtētā Petani pludmale skaistuma ziņā sacenšas ar salas slavenāko Mirtas pludmali, Kunopetras pludmalē ieraudzīsiet kustīgo klinti, bet līdz Platijas Amosas pludmalei nokļūsiet tikai laivā vai pēc 200 pakāpienu pārvarēšanas!

Argostole. Gar piekrasti izvietotā Argostole ir salas lielākā pilsēta un Kefalonijas galvaspilsēta. Šajā pilsētā valda dzīvība un tajā praktiski nav iespējams garlaikoties: šaurajās ieliņās un pilsētas laukumos kņadu rada restorānu, kafejnīcu un bāru apmeklētāji, mirdz daudzo veikalu vitrīnas, bet vakarā pilsēta atdzīvojas nakts dzīvei — uz ielas skan tradicionālā kefaloniešu mūzika, durvis ver naktsklubi. Tā ir populāra romantisko vakara pastaigu vieta. Savukārt, no rīta pie pilsētas ostas ir ļoti interesanti novērot lielos jūras bruņurupučus.

Lassi. Viens no galvenajiem un dzīvākajiem salas piejūras kūrortiem. Pilsētiņa, kuru ieskauj kalni un zaļumi, atrodas gar vairākām smilšu pludmalēm — atpūtniekus visvairāk pievilina ar zilo karogu novērtētā Plati Jalosa un trokšņainā Makri Jalosa, kas ir sevišķi piemērota ģimenēm ar bērniem. Lassi ir iespējams redzēt salā visskaistākos saulrietus. Šeit ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, var izvēlēties dažāda veida izmitināšanas iespējas, salas viesiem tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi un izklaides.

Svoronata. Mierīga un klusa pilsētiņa, kas vislabāk ir piemērota tiem, kuri vēlas pilnībā atslābināties. Veltiet laiku pastaigām pa šejienes līkumotajām un šaurajām ieliņām, ziedu smaržu baudīšanai, iepazīstieties ar seniem amatiem. Tuvākās pludmales — zeltainā smilšu Ammesa un Ai Helisa, kā arī akmeņainā Avita. Jūras piekrastē darbojas tradicionālās tavernas, savukārt lielāki veikali un izklaides vietas jāmeklē kaimiņpilsētās Lassi un Argostolē.

Karavada. Neliela priežu mežu un citrusaugu biržu ieskauta pilsētiņa zvejnieku pilsētiņa īsteni grieķu garā ar tradicionālā stila mājiņām, iekoptiem dārziem un pāris nelielām tavernām. Vairums tās iedzīvotāju joprojām nodarbojas ar zvejniecību un jūrniecību. Atpūtniekus Karavadā piesaista Agios Tomass — divas nelielas kristāldzidra līča smilšainas pludmales, kas nošķirts ar klintīm. No pludmalēm var redzēt pretim izstiepušos Zakintas salu, līdz kurai uz vienu dienu var aizpeldēt no Poras vai Sami ostām.

Lurda. Mierīgā pilsētiņa Lurda atrodas līča piekrastē stāvā kalna nogāzē. Priežu mežu un ciprešu ieskautie namiņi izskatās apburoši uz Enosa kalna fona, bet uz zemāk esošajiem piekrastes restorāniem, bāriem un tavernām vijas vīnkoku zari, veidojot patīkamu ēnu. Zilo karogu saņēmusī smilšu un oļu pludmale ir ļoti kārtīga un populāra. Kristāltīrais ūdens diezgan strauji kļūst dziļš, tādēļ šo līci bieži izvēlas snorkelēšanas, kajaku un laivu braukšanas cienītāji.

Katelijas. Neliels zvejnieku ciematiņš salas dienvidaustrumu pusē kļuva slavens, kad Argostoles iedzīvotāji sāka meklēt mierīgu vietu, kurā atpūsties no trokšņa un kņadas. Tā ir lieliska vieta, kur tavernās nobaudīt jūras veltes, pastaigāties pa tuvējiem ciematiem, vērot lieliskos dabas skatus. Katelijas galvenā pludmale Agija Varvara ir gara, un sastāv no smiltīm un oļiem, savukārt pazīstamā pludmale Ratzikli, kur dēj olas jūras bruņurupuči, atrodas nieka divu kilometru attālumā. Šis kūrorts iepriecinās īstus dabas un miera cienītājus.

Skala. Viens no populārākajām Kefalonijas kūrortiem un salas dienvidaustrumu galvenā tūrisma zona. Skala atšķiras ar elpu aizraujošu dabu, kā arī attaisno cerības un atbilst prasībām, kādas nosaka daudzpusīgam kūrortam. Pilsētā var izvēlēties no daudzām tavernām, restorāniem, bāriem, produktu un suvenīru veikaliem — Skalā kūsā dzīvība pat naktī. Skalas piekrastē gar priežu mežu stiepjas plaša, smilšu (vietumis arī oļu) pludmale, šeit darbojas pludmales bāri, tiek piedāvātas iespējas nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Netālās Potamaki, Kaminijas un Mundas pludmales ir vislabākās un visgarākās salas smilšu pludmales. Tie, kuri vēlas atslābināties, atradīs nelielus, nomaļus līčus, izbaudīt Zakintas, Peloponesas un Jonijas jūras skatus.

Pora. Galvenā ostas pilsēta atrodas divu kalnu pakājē. Pora atšķiras ar mežonīgu un iespaidīgu ainavu pie krastiem ar kristāltīru ūdeni, savukārt apgalvo, ka dabas īpatnības — klinšu iedobumus — iebradāja pusdievs Hērakls. Balto oļu pludmali apskalo kristāldzidrs ūdens. Tā ir mierīga pilsēta, kuru izvēlas ceļotāji un dabas skaistuma meklētāji.

 

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

APSKATES VIETAS

Melissani ala. Šis dabas brīnums — karsta izcelsmes pazemes ezers-ala, kuru caur lielu atveri apgaismo saules stari. Antīkajos laikos šeit atradās dieva Pāna templis. Tomēr pēc zemestrīces ala iebruka, un caur atveri tajā iekļūst saules stari un liek ezera ūdeņiem mirdzēt dažādos zilganos un zaļganos toņos. Tagad tā ir viena no vispopulārākajām Kefalonijas apmeklējumu vietām, kurā organizē laivu ekskursijas.

Argostole. Pateicoties savam labajam ģeogrāfiskajam stāvoklim un lieliskajam dabas patvērumam, Kefalonijas galvaspilsēta Argostole kļuva par vienu no Grieķijas lielākajām jūras ostām. Dzīvīgajā pilsētā atrodas interesanti vēstures un arheoloģijas muzeji. Netālu no Argostoles stiepjas Kutavo lagūna, kas slavena kā vieta, kur dēj olas jūras bruņurupuči, kurus katru vakaru var redzēt arī pilsētas ostā.

Drogarati stalaktītu alas. Netālu no Melissani alas var apmeklēt arī Drogarati stalaktītu alas. Kad pēc ļoti spēcīgas zemestrīces atklājās ieeja, alās tika atrasti daudzi arheoloģiski eksponāti, savukārt tad, kad atrodaties stalagmītu un stalaktītu ielenkumā, rodas iespaids par atrašanos templī. Lieluma ziņā šo vietu var salīdzināt ar milzīgu koncertzāli, tādēļ, pateicoties lieliskajai akustikai, tajā bieži tiek rīkoti koncerti.

Kefalonijas nacionālais parks. Aktīvās atpūtas cienītājiem ir ieteicams doties uz salas kalnos esošo nacionālo parku. Vislabākais veids, kā iepazīties ar šo vietu — sēsties uz kvadricikla un meklēt savvaļas zirgus. Šajā parkā ir arī īpaši melnie koki, kas aug tikai šajā salā un nekur citur tos neatradīsiet — tas ir kā Kefalonijas nacionālais augs.

Fiskardo. Tas ir visskaistākais Kefalonijas ciematiņš, kuru gandrīz nav skārusi pagājušajā gadsimtā notikusī zemestrīce. Pie ostas — vispopulārākās jahtu piestātnes —atrodas pasteļkrāsas nami venēciešu stilā. Turklāt vasarā šeit katru dienu gaida prāmjus. Neatkarīgi no lielā tūristu skaita, Fiskardo ir saglabājis savu apburošo skaistumu.

Asa. Šī pilsētiņa atrodas Kefalonijas rietumu piekrastē, kuras kalnainajam apvidum ir raksturīgi salu kādreiz pārklājušo akmeņu jumti. Asas pilsētiņas augšpusē atrodas venēciešu cietokšņa drupas. Uz dienvidiem no Asas stiepjas Mirtas piekraste — neparasti jauks līcis ar salas visburvīgāko pludmali. Pilsētiņā ir vērts apmeklēt Asas pili 170 metru augstumā virs jūras līmeņa, no kuras paveras apbrīnojami skati uz Kefalonijas kalniem un Asas pilsētiņu.

Enosa kalns. Šis ir salā visaugstākais kalns. Tā augstums sasniedz 1628 metrus virs jūras līmeņa. No kalna virsotnes skaidrā dienā var redzēt Peloponesas ziemeļrietumu reģionu, Zakintas un Itakas salas.

 

 

NOTEIKTI NOGARŠO

Tzatziki” – ‘’grieķu salāti’’, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem.

Melidzanosalata” – garneles, omāri, cepti baklažāni.

Gemista” – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.

Dolmade” – gaļa ietīta vīnogu lapās.

Pasticijo” – pudiņš vai suflē no makaroniem.

‘’Ellinikos kafes’’- grieķu kafija, bieza, stipra kafija, pasniegta bez piena.

Frapes” – auksta šķīstošā kafija, ko pasniedz ar vai bez piena un cukura pēc garšas.

 

DĀVANAS

Olīveļļa un garšvielas ‘’diktamus’’ – tā saucamās zāles pret visām slimībām.

Laimtūre ceļojumu klāsts

Laimtūre piedāvā plašu ceļojumu klāstu uz Eiropu, Krieviju un Āziju. Ceļojumi ar autobusu uz Poliju, ceļojumi uz Austriju, ceļojumi ar autobusu uz Čehiju, Slovākiju, Ungāriju, Nīderlandi, Franciju, Vāciju un Angliju. Plāšākais ceļojumu klāsts uz Krieviju! Ceļojumi uz Sanktpēterburgu, Maskavu, Karēliju, Pleskavu, Puškina kalniem un Krievijas austrumiem. Avio ceļojumi uz salām, Eiropas valstīm un Āziju, ar avio uz Ķīnu, Malaiziju, atpūta jūras krastā un ekskursiju tūres. Ceļojumi bērniem un skolēnu grupām, korporatīviem un darba kolektīviem. Kruīzi Baltijas jūrā, kruīzi pa Krievijas upēm un ezeriem, upju kruīzi Eiropā. Braucam! Ceļojumi skolēnu brīvlaikā, ceļojumi Maija svētkos, ceļojumi Jāņos un Līgo svētkos, ceļojumi Novembra svētkos, ceļojui Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšana, ceļojumi uz ekskursijas no Rīgas, ceļojumi svētkos un brīvdienās, ekskursijas Baltijā