Kaļiningrada – Dzintara krasta iepazīšana. Ceļojums ar autobusu uz Krieviju
Ceļojuma veids:
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Kaļiningrada – Dzintara krasta iepazīšana»

Kaļiningrada – viena no lielākajām Krievijas  pilsētām, stalti stāvoša Baltijas Jūras krastā, apvīta ar Pregolja upi. Interesantu vietu daudzveidība, šeit atrodas vairāk kā 500 kulturas-vēsturisko pieminekļu, ļauj īsā laika periodā iepazīties ar Kaļiningradas bagāto vēsturi un kultūru. Te būs iespēja izbaudīt dabas krāšņumu un atpūsties Baltijas jūras krastā.

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Kaļiņingrada - Dzintara ciems - Svetlogorska- Kuršu kāpa – Nida

1. diena 

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens pāri Lietuvai. Krievijas robežas šķērsošana. 
Mūs sagaida īsta siera darītava, kur šodien atdzimst siera gatavošanas tradīcijas, saistītas ar slaveno šeit darināto sieru. Redzēsim siera pagatavošanas procesu, personīgi nogaršosim dažādus sierus, daudzi no kuriem ir ieguvuši Krievijas atzinumu un balvas kā “Labākais Krievijas siers”. Varēsiet garšīgākos nopirkt. Dodamies tālāk ceļā.
Iebraukšana Kaļiņingradā dienas otrajā pusē. Iekārtošanās viesnīcā. Ekskursija «Kēnigsberga Kaļiņingradā – Kaļiņingrada Kēnigsbergā». Divu ostu pilsēta Pregolja upes krastā - divu nosaukumu pilsēta - Kēningsberga un Kaļiņingrada - reāla un mītiska, šeit katrai ielai ir 2 nosaukumi. Pilsēta - dārzs, kurā atrodas slavenā filozofa Imanuela Kanta kapa vieta pie Katedrāles sienām. Galvenais pilsētas laukums – Uzvaras laukums ar strūklakām un Triumfa arku. Laukumā atrodas Kristus Glābēja katedrāle, pirmā pareizticīgo katedrāle pilsētā. Apmeklēsim Zivs ciemu. Šis rajons ir Kaļiningradas vizītkarte. Te redzēsim Prūšu stilā celtas ēkas, daiļa krastmala un bāka. 
Tālāk dosimies uz vēsturisko Kaļiningradas rajonu Amalienau. Kārdeiz šeit atradās bagāto iedzīvotāju savrupmājas. Kļuvis par pilsētas daļu, rajons tika izgreznots ar krāšņām villām, kuras apvija dārzi. Šodien šeit varam redzēt burvīgi saglabājušās vēsturiskās celtnes, kuras tiek atjaunotas, saglabājot vēsturisko arhitektūras stilu. 
Brīvais laiks pilsētā. Nakts viesnīcā, Kaļiņingradā.

2. diena

Brokastis. Brīva diena Kaļiningradā. Piedāvājam ekskursiju «Kēnigsbergas Forti» (15EUR).
Kēningsberga tika celta kā pilsēta-cietoksnis, un tāda pilsēta saglabājās ilgus gadus. Pilsētai augot un kļūstot lielākai, arī aizsardzības būves kļuva vairāk, nostiprinot pilsētas malas. Aizsardzība sākas no pilsētas centra – Karaļu pils, un stiepās līdz pilsētas malām, iekļaujot daudzus fortus, kuri veidoja ķēdīti. Ekskursijas laikā redzēsim dažādus pilsētas nostiprinājumus un apmeklēsim Fortu Nr 5: Karaļa Fridriha-Vilgelma III. Kopš 2010. gada Forts Nr 5 ir atsevišķi stāvoša Kaļiningradas mākslas un vēstures muzeja daļa. Būdams viens no interesantākajiem objektiem reģionā, Forts piesaista visu Kaļiningradas viesu uzmanību.
Ja esat izvēlējies izbaudīt brīvu dienu pilsētā un iepazīt to patstāvīgi, iesakām apmeklēt:
Pasaules okeāna muzeju, kur atrodas vienīgā Krievijā vēsturiskā flota krastmala. Šeit atrodas interesanti eksponāti, kurus varat apmeklēt: pats lielākais pasaulē pētniecības kuģis-muzejs, vienīgā Krievijā zemūdene-muzejs, vienīgais pasaulē kosmosa sakaru uztveršanas kuģis-muzejs, un daudz citu interesantu un neparastu kuģu. 
Kaļiningradas Zooloģiskais dārzs – viens no trijiem vēsturiskajiem Zoodārziem Krievijā, dalot vietu starp Maskavas un Sanktpēterburgas Zoodārziem. Dotā brīdī Zoodārzs aptver 16,7 ha, bet tā kolekcijā atrodas un dzīvo vairāk kā 2360 dzīvnieku no 302 dažādām sugām. Zoodārza apmeklējums ir patīkams piedzīvojums ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!
Tā pat, Jūs varat apmeklēt: Dzintara muzeju, noklausīties ērģeļu koncertu Katedrālē, ieturēt gardas pusdienas Zivs Ciemā vai iedziļināties Kēnigsbergas vēsturē apmeklējot Muzeju – Frīdlandes vārtus. Nakts viesnīcā.

3. diena 

Brokastis. Pēc vēlēšanās, izbraukuma ekskursija «Dzintara Eldorado» (35EUR). Dzintara ciema apmeklējums - tā ir viena no pasaulē unikālākajām vietām. Šeit atrodas vairāk nekā 90% no pasaules dzintara rezervēm. Jūs sagaida ceļojums uz Baltijas jūras krastu, kur uzzināsiet par dzintara vēsturi, iegūšanas un apstrādes procesu, kā arī redzēsim cik daudz daiļu rotu tiek izgatavoti no šī brīnumainā saules akmens. Apmeklēsim dzintara karjeru,  redzēsim dzintara piramīdu, nokļūsim visplatākajās Baltijas jūras pludmalē Kaļiningarad apgabalā un uzzināsim par dzintara iegūšanas evolūciju un dzintara ciema – Palmnikenas vēsturi. Dzintaru kombināta prezentāciju zālē Jūs redzēsiet unikālus saules akmens eksemplārus, rotas un juveliera darba gaitu. Jums izstāstīs kā cilvēki izmantoja dzintaru senos laikos un mūsdienās, par dzintara rūpniecisku ražošanu. Būs iespēja aptaustīt 50 gadus senu dzintara tīrradni, pasēdēt «Dzintara tronī», uzvelkot dzintara kroni galvā- izklausās neticami, bet ir izņēmumi tiem, kas tic brīnumiem!
Dodamies tālāk uz pilnīgi saglabājušos austrumu Prūsijas kūrortpilsētu - Svetlogorsku. Kājāmgājēju ekskursija «Pastaiga Raušenā». Tās ielas atceras slaveno komponistu Otto Nikolaju, rakstnieku un Nobela prēmijas laureātu Tomasu Mannu un mākslinieci Kētu Kolvicu. Tās neaizmirstamie skati un pasaku mājiņas, kas atrodas līkumotajās ieliņās, neatstās vienaldzīgus pat izsmalcinātākos ceļotājus. Svetlogorskas daudzajos veikaliņos ir liela dzintara rotu un dzintara suvenīru izvēle, katrs varēs izvēlēties saules akmens gabaliņu, kuru aizvest līdzi uz mājām.
Atgriešanās Kaļiningradā. Brīvs vakars. Nakts viesnīcā, Kaļiņingradā.

4. diena

Brokastis. Izbraucam no viesnīcas. Dodamies ekskursijā uz Kuršu Kāpu «Jūras pasaule, kāpas un putnu balsis». Šī ir tikšanās ar pārsteidzošu, trauslu smilšu pasauli, platumā no 400 m līdz 4 km starp Baltijas jūru un Kuršu līci. Ceļojums vēsturē - cilvēka un dabas līdzāspastāvēšanā. Jūs apmeklēsiet putnu apgredzenošanas staciju Zooloģijas institūtā RAN, apskatīsiet atvērtās kāpas līča krastā un meža kāpas, kuru augstums ir līdz 40 metriem virs jūras līmeņa, kā arī apmeklēsiet ekoloģisko maršrutu «Dejojošais mežs». Jūs dzirdēsiet putnu dziesmas un, iespējams, varēsiet vērot aļņus, stirnas un mežacūkas. Viena no iespaidīgākajām kāpām: Efa, šeit, no skatu laukuma paveras skats uz brīnumaino Kuršu kāpas dabu: jūra, smiltis, kāpas un mežs. Tālumā pat ir redzamas nelielas mājiņas – ciemats Morskoje. Redzēsim neparastu dabas fenomenu – kustīgās kāpas. Pludmales zelta smiltis uz visiem laikiem iekaros jūsu sirdi un paliks atmiņā. Pēc vēlēšanās būs iespēja ieturēt gardas pusdienas, kuras tiks pagatavos speciāli Jums, no svaigi noķertām zivīm (10EUR). Gardās receptes nevienu neatstās vienaldzīgu. Dodamies uz mājām, braucot pāri Kuršu kāpai. Krievijas – Lietuvas robeža. Braucam cauri Lietuvas pilsētai Nidai. Nida, kūrortpilsētiņa ar mierīgu dzīvi, te atrodas Paranidas kāpa. Šeit adrodas vienīgā vieta, piederoša Lietuvai, kur var redzēt “tuksnesi”. Pārbraucam pāri visai Kuršu kāpai, un ar prāmi dodamies pari uz Klaipēdu. Pārbrauciens mājās. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursija/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus maksu
 • Ekskursija «Jūras pasaule, kāpas un putnu balsis»: ieejas biļetes + eko nodoklis Kuršu kāpā
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Elektroniskās vīza uz Krievijas Federāciju noformēšana (Latvijas pilsoņiem): 15 EUR
 • Ekskursija «Kēnigsberga Kaļiņingradā – Kaļiņingrada Kēnigsbergā»: 15 EUR
 • Ekskursija «Kēnigsbergas Forti»: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz «Dzintara Eldorado»: Ieejas biļetes un ekskursija muzejā iekļauti cenā: 35 EUR
 • Pusdienas Kuršu kāpā: iepriekš jāpiesaka: 10 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 60 EUR
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dodoties uz Krievijas Federāciju ir jābūt: Pasei: derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas; medecīniskai apdrošināšanai, kura darbojas Krievijas Federācijā. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) ir nepieciešama pase un dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem vai nav ierakstīts vecāku pasē, ir jābūt notariāli apstiprinātai pilnvarai, kas ļauj bērnam šķērsot robežu.
 • Elektroniskā vīza uz Sanktpēterburgu ir bezmaksas. To varat noformēt patstāvīgi. Elektroniskās vīzas izdošanas termiņš ir ne vairāk kā 4 kalendārās dienas. Elektroniskās vīzas saņemšanai ir nepieciešama 1 elektroniska fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona) un aizpildīta anketa, kuru saņemt varat pie Laimtūre darbinieka. Dokumentu iesniegšana elektroniskās vīzas saņemšanai ir ne vēlāk kā 10 darba dienas pirms ceļojuma.
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Kaļiningrada – Dzintara krasta iepazīšana. Ceļojums ar autobusu uz Krieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Kaļiņingrada - Dzintara ciems - Svetlogorska- Kuršu kāpa – Nida. Kaļiningrada – viena no lielākajām Krievijas pilsētām, stalti stāvoša Baltijas Jūras krastā, apvīta ar Pregolja upi. Interesantu vietu daudzveidība, šeit atrodas vairāk kā 500 kulturas-vēsturisko pieminekļu, ļauj īsā laika periodā iepazīties ar Kaļiningradas bagāto vēsturi un kultūru. Ceļojumu birojs «LAIMTŪRE» organizēs Jums braucienu.