Atpūta Druskininkos un brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanāliem! Alus, siers un šakotis. Nedēļas nogale Lietuva

«Atpūta Druskininkos un brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanāliem! Alus, siers un šakotis»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Birži - Biržu pils – Druskininki (Ūdens atrakciju parks, Sniega arēna) - Augustovas kanāli - Vigras nacionālais parks un klosteris - Suwalki

Nedēļas nogale Lietuvā un Polijā. Iepazīsim Biržu pilsētas ievērojamākās vietas, dosimies degustēt alu un klausīsimies folkloras kopas uzstāšanos. Atpūtīsimies ūdens atpūtas centrā Druskininkos, degustēsim sieru un atpūtīsimies muižā. Baudīsim brīvdienas un izbrauksim pa Augustovas kanāliem Polijā. Lielisks 2 dienu atpūtas izbrauciens.

1.diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).

Pārbrauciens uz Biržiem. Tā ir viena no senākajām Lietuvas pilsētām, kas skaita jau piekto savas vēstures gadu simteni. Pilsēta atrodas starp divām upēm —Apašču un Aglonu un diviem ezeriem — Širvēnas un Kiluču. Birži ir bijusī kunigaišu Radvilu pilsēta, kuras greznums un pagātnes liecinieks — bastiona cietoksnis. Šajā pilsētā XIX gs. vidū savas pēdas atstājuši arī grāfi Tiškeviči. Pilsētu grezno Sv. Jāņa Kristītāja katoļu un Evaņģēlisko reformātu baznīca.

Biržu pils apmeklējums. Pils, vairakkārt nopostīta, ir atdzimusi atkal un atkal no jauna. Tā var lepoties ar notikumiem bagātu likteni, kas ir cieši saistīts ar Biržu pilsētas izveidošanos. Piedalīsimies “Žaldoko alus” programmā, kuras laikā iepazīsimies ar unikālu ekspozīciju „Senā alus darīšana” un nobaudīsim Biržu alu vai gardo kvasu.

Tālāk mūsu ceļš ved uz Druskininkiem – vienu no slavenākajām Lietuvas kūrortpilsētām. Pastaiga pilsētā, brīvs laiks pusdienām un ūdens atrakciju parka vai sniega arēnas apmeklējums. 

Ūdens atrakciju parks – tā ir 30 000 kv/m liela izklaižu un atpūtas pasaule! Tropiskais karstums +30 grādu, 9 metrus augstās palmas, gaiši zilais baseinu ūdens, 22 pirtis, kuras ir iekārtotas pēc dažādu pasaules tautu tradīcijām un iespēja izbaudīt eksotisko masāžu – viss tas līdzinās sapņu atvaļinājuma dienai, kaut kur pasakainā kūrortā, tūkstotis kilometrus no mājām.. Bet šodien tā nav pasaka, Jūsu sapnis kļūst par realitāti – te pat - Druskininku ūdens atrakciju parkā!

Sniega arēna – vienīgais ziemas prieku atrakciju parks visā Baltijā, kurš ir atvērts cauru gadu! Jau vairākus gadus pēc kārtas Sniega arēna ir top 5 sarakstā kā labākais ziemas atpūtas komplekss. Sniega arēnā darbojas divas trases telpās un viena trase zem klājas debess. Arēna ir mūsdienīgs komplekss ar kvalitatīvu sniega segumu, kura izstrādē netiek lietotas ķīmiskas vielas. 

Vakarā pārbrauciens uz Lietuvas muižu, kas atrodas gleznainā vietā upes krastā, apvīta ar mežu. Iekārtošanās divvietīgos numuros ar ērtībām. Muižā Jūs sagaida siera degustācija (iekļauta cenā), kas būs patīkams vakara papildinājums! Brīvs laiks. Nakts muižā.

2.diena

Brokastis muižā. Pēc vēlēšanās, lielākā Lietuvas garduma “Šakotis” muzeja apmeklējums. Šis ir lielākais un vienīgais Šakotis muzejs pasaulē! 

Brauciens uz Augustovu, kur baudīsim kolorītu braucienu ar kuģīti pa Augustovas kanāliem, kas ir daļiņa no daudzus desmitus kilometru garās kanālu sistēmas, kas tika projektēta 19.gs. 20. – 30.gados, lai savienotu Vislas upi ar Baltijas jūru. Brauciena laikā redzēsim interesantās slūžas, kas regulē ūdens līmeni un baudīsim krāšnos dabas skatus. Kas var būt labāks vasaras dienā! Pēc brauciena, neliela iepazīšanās ar Augustovu. 

Tālāk dodamies uz Vigras ezeru, kas ir iekļauts Vigras Nacionālā parka teritorijā un ir viens no gleznainākajiem reģioniem Polijas ziemeļos. Nacionālais parks tika dibināts 1989. gadā, un tā platība ir mazliet lielāka par 15 ha, iekļaujot 42 ezerus, lielākais no kuriem ir Vigras ezers. Daba šeit ir apburoša! 

Uz Vigras ezera pussalas atrodas kamedulu ordeņa mūku klosteris, celts 16. – 17.gs. un to dibināja Svētais Romualds. Apkārtējā ainavā dominē baltais zvanu tornis, kas sleja augstu pār ezera piekrastes koku galotnēm. Klostera baznīca lepojas ar greznu interjeru, krāšņām kapelām un septiņiem altāriem, kas atgādina par laiku, kad te saimniekoja kamaldiešu mūki. 18. gs sākumā, pēc klostera uzcelšanas, tika uzbūvētas arī dzirnavas un alus darītavas. Mūki savienoja salu ar sauszemi. Notika darvas un rūdas ražošana, darbojās dzelzs, vara un stikla kausēšanas un kaļķu krāsnis.1715. gadā mūki nodibināja Suvalku pilsētu un klosteris pateicoties šim notikumam, kļuva par bagātāko klosteri Eiropā. Iespēja uzkāpt zvanu tornī no kura paveras skats uz visu pussalu un ezeru. Pēc apskates, dodamies uz Suvalkiem, laiks pusdienām. Izstaigājušies svaigā gaisā un paēduši – dodamies mājās. 

Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Nakšņošana muižā Druskininku apkārtnē 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis
 • Siera degustācija muižā

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Biržu pils apmeklējums ar folkloras kopu un alus degustāciju: 10 EUR
 • Pilsētas nodoklis 1 EUR no personas par 1 nakti (jāapmaksā viesnīcā)
 • Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanāliem: 45 PLN
 • Vigri klosteris: 8 PLN 
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 30 EUR
 • Papildvieta autobusā – 40 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Atpūta Druskininkos un brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanāliem! Alus, siers un šakotis. Nedēļas nogale Lietuvā un Polijā. Iepazīsim Biržu pilsētas ievērojamākās vietas, dosimies degustēt alu un klausīsimies folkloras kopa uzstāšanos. Atpūtīsimies ūdens atpūtas centrā Druskininkos un noslēgsim priekus ar izbraucienu pa Augustovas kanāliem Polijā. Lielisks 2 dienu atpūta.