Ainaviskā Baltkrievija – Impresionistu ceļš! Ceļojums ar autobusu uz Baltkrieviju

«Ainaviskā Baltkrievija – Impresionistu ceļš»

Aicinam Jūs doties ceļojumā uz Baltkrieviju! Tā ir valsts ar neskaitāmiem vēsturiskiem pieminekļiem, kuri ir iekļauti UNESCO sarakstā. Šeit ir daiļas dabas ainavas, zilas upes un zaļi meži, un, protams, garda Baltkrievu virtuve!

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Dudutki - Polocka – Vitebska: Marka Šagāla māja - Zdravnevo: Iļja Repina muiža

1. diena

Agri no rīta, izbraukšana no Rīgas. Tranzīts Lietuva, Baltkrievija. Ierašanās Minskā dienas vidū. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks pilsētā. Piedāvājam Minskas apskates ekskursiju vietējā gida pavadībā (15 EUR), krievu valodā. Ekskursijas laikā Minska atvērsies Jums visā savā krāšņumā: plaši pilsētas prospekti un omulīgās ieliņas, arhitektūras pieminekļu, ansambļu un parku dauzdveidība. Savas garās vēstures laikā, Minska vairākkārt tika izpostīta, taču katru reizi Minska cēlās no jauna, pilsēta auga un katru reizi papildinajās ar jauniem objektiem. Arī šodien Minska ir mūsdienīga, skaista pilsēta ar vairāk kā milions iedzīvotāju. Minska ir viena no tām pilsētām, kas, pateicoties savai vēsturei, ļoti harmoniski apvieno sevī gan vēsturisko mantojumu, gan mūsdienīgo tempu.  
Pēc ekskursijas, brīvs laiks. Galvenajā pilsētas laukumā, Jums būs iespēja apiet daudzus suvenīru veikalus. Turpat netālu no laukuma, atrodās daudzas kafejnīcas, kurās var nobaudīt baltkrievu ēdienus. Vakarā varat apmeklēt Balkrievijas cirku, vai teātri. Nakts viesnīcā Minskā. 

2. diena

Brokastis. Piedāvājam ekskursiju uz Dudutkiem (37 EUR, iekļauj ieejas biļetes un pusdienas).
Muzeju kompleks Dudutki apvieno pagātni ar tagadni, mājsaimniecību XIX gadsimta muižā un ērtu mūsdienīgu tūrisma kompleksu. Jūs redzēsiet vienīgās Baltkrievijā vējdzirnavas un baudīsiet dzirnavnieka cienastu; ciemosimies pie meistara keramikas darbnīcā, kurš demonstrēs savu meistarību; dosimies pie kalēja, kur katrs varēs saņemt savu lames pakavu, pie maiznieka uzzināsim kā cep īstu un gardu maizi .. redzēsim dažādus senus darbarīkus, uzzināsim par meistariem un viņu amata prasmēm. Dudutki, etnogrāfija un interaktīvas maistarklases, noteikti radīs prieku katram! Pēc ekskursijas sagaida gardas pusdienas, te būs Baltkrievu nacionāla virtuve un ēdieni. 
Dienas ortā pusē atgriešanās Minskā. Būs viss vakars izbaudīt pilsētas atmosfēru! Pasēdēt kafejnīcā, doties uz veikalu, aiziet uz teātri vai slaveno Minskas cirku. Nakts viesnīcā Minskā.

3. diena

Braokastis. Izbraucam no viesnīcas ar mantām. Brauciens uz Vitebsku – Baltkrievijas kultūras galvaspilsētu. Brīvs laiks pilsētā vai piedāvājam Vitebskas apskates ekskursiju: pastaiga pa zvaigžņu aleju, iepazīšanās ar Vitebskas pilīm, to vēsturi un Ziemeļu Dvinas augstiem krastiem (15 EUR). Kājāmgājēju ekskursija uz Uspenskas kalnu – pilsētas pilis un baznīcas. Ekskursijas laikā redzēsim: rātsnamu un rātslaukumu, kas ir Vitebskas pērle, XVIII – XIX gs. saglabājušās vēsturiskās ieliņas un mājas gar kurām ir dzīvojis Marks Šagāls. Maza pilsētiņa, Vilēnas baroka stila piemērs, rada omulīgu sajūtu. Vitebskā atradīsim arī mūsdienīgās arhitektūras mākslas darbus – vasaras amfiteātris, viens no labākajiem koncertu laukumiem Eiropā, kur notiek neskaitāmi pasākumi vasaras laikā. Piedāvājam grupas pusdienas.
Ekskursijas turpinājumā apmeklēsim M. Šagāla mājas (muzejs). Šeit pagāja mākslinieka bērnība un pusaudžu gadi. Ekskursijas laikā iedziļināsimies XIX gs beigu, XX gs sākuma laikā, lai izprastu mākslinieka iedvesmes avotus. 
Brīvs laiks pilsētā. Varat doties pastaigā vai apmeklēt Vitebskas firmas veikalus, kuros atradīsiet interesantas lietas: «Марко», «Милавица», «Элема», «БелКосмекс», «Коммунарка», «Свитанок» (apavi, trikotāža, drēbes, kosmētika, šokolāde, Baltkrievijas nacionālie stiprinošie dzērieni). Nakts viesnīcā Vitebskā. 

4. diena

Brokastis. Piedāvājam ekskursiju uz ievērojamā krievu gleznotāja Iļja Repina muiža Zdravnevo (20 EUR). Apmeklēsim I. Repina muzeju, iepazīsimies ar mākslinieka muzeja kompleksu un muižas parku. Muižas parku veidoja pats I. Repins, ātrās upes strāvie krasti, parka dīķis un daiļā daba būs ideāla vieta fotogrāfijām. Katram būs iespēja ievēlēties vēlēšanos pie papeles, kuru mākslinieks iestādīja 120 gadus atpakaļ. Šī vēlēšanās noteikti piepildīsies. Atgriešanās uz Vitebsku pakaļ grupas daļai, kura ir izvēlējusies palikt, lai izbaudītu rītu pilsētā.
Pārbarauciens uz Polocku – senākā Baltkrievijas pilsēta, pirmā galvaspilsēta uz baltkrievu zemes - Polockas kņazistes. Grupas pusdienas Polockā. Brīvs laiks pilsētā, vai piedāvājam pilsētas apskates ekskursiju (15 EUR). Šeit sajutīsim īstenu kristietības garu, Baltkrievijas garu. Ekskursijas laikā apskatīsim augšējās un lejas pilis, Sarkano tiltu, vēsturiskos pieminekļus. Cietokšņa kalns un Sofijas katedrāle, XII gadsimta „Borisa akmens” un Brīvības laukums. Izbraucot pilsētu, iepazīsimies ar Baltkrievijas garīgo mantojumu – baznīcām un klosteriem. Apmeklēsim Polockas jezuītu XVIII gs. kolēģiju – ekskursijas laikā apskatīsim universitātes pagalmu un apskatīsim muzikālo pulksteni. Redzēsim XVIII gs. Saglabājušos aku, art-galeriju un Gabriella Grubera projektu «Mehāniskā galva».
Izbraucam uz mājām. Robežas šķērsošana, laiks ceļā. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Grupas vīza uz Baltkrieviju: 15 EUR
 • Ekskursija Minskā vietējā gida pavadībā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Izbraukuma ekskursiju uz Dudutkiem: iekļauj ieejas biļetes, ekskursijas + pusdienas: 37 EUR / 32 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Ekskursija Vitebskā vietējā gida pavadībā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Ekskursija Polockā vietējā gida pavadībā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Izbraukuma ekskursiju uz gleznotāja Iļja Repina muiža Zdravnevo: iekļauj ieejas biļetes: 20 EUR / 15 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 60 EUR
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR

Biļetes

 • Pusdienas Polockā: 8 EUR
 • Ieejas biļetes M. Šagāla mājās (muzejs): 2 EUR
 • Pusdienas Vitebskā: 8 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Dokumenti:

 • Grupas vīzas saņemšanai ir nepieciešama: aizpildīta anketa (anketu var saņemt birojā), pase, ar derīguma termiņu vairāk kā 6 mēneši (pase tiek nodota Baltkrievijas vēstniecībā), un 1 fotogrāfija: izmērs 3,5cm x 4,5cm, krāsaina un balta fona, sejai ir jābūt 80% no bildes izmēra. Fotogrāfija nevar būt vecāka par 6 mēnešiem. 
 • Dodoties ceļojumā ar bērniem: bērnam ir jābūt ierakstītam vecāku pasē. Ja bērns ceļo bez vecākiem, ir jābūt pilnvarai, kura atļauj bērnam šķērsot robežu un doties uz ārzemēm bez vecākiem. Nododot pasi, vīzas saņemšanai, ir jāiesniedz bērna Dzimšanas Apliecības oriģināls (šis ir attiecināms uz visām personām, kuras ir dzimušas 1991. gadā un vēlāk). 
 • Anketa: var izdarīt Laimtūre birojā, vai lūgt, lai kompānijas darbinieki atsūta to Jums uz elektronisko pastu. 
 • Vīzas saņemšanas process: viena nedēļa. 

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ainaviskā Baltkrievija – Impresionistu ceļš! Ceļojums ar autobusu uz Baltkrieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Dudutki - Polocka – Vitebska: Marka Šagāla māja - Zdravnevo: Iļja Repina muiža. Šeit ir daiļas dabas ainavas, zilas upes un zaļi meži, un, protams, garda Baltkrievu virtuve!