Latvija – Vīna svētki Sabilē! 1 dienas ekskursija

«Latvija – Vīna svētki Sabilē!»

Apmeklētās vietas brauciena laikā: Kandava - Sabile

08:00 izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).
Jaunmoku pilij, kurā neogotiskā stila formas apvienojušās ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem. Pils uzcelta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa (1858-1945) projekta – kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda (1847-1912) medību pils. Pēckara gados pilī sākas kantoru, tautas namu, veikalu un dzīvokļu laiks. Neviens no apsaimniekotājiem neveica remontdarbus… 1974. gadā, daļēji jau sabrukusī pils, nonāca LR Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrijas pārziņā. Sākās pils atjaunošana, kas ilga vairāk nekā 20 gadus. Šeit uzzināsi par šīs vēsturiskās celtnes vēsturi un leģendām, kā arī būs iespēja izstaigāt pils parku un nobildēties.
Tālāk ceļš turpinās pa gleznaino Abavas ieleju. Pārbrauciens uz Kandavu. Neliela ekskursija pa Kandavu. Kandavas bruģētās ieliņas un vecpilsētas Promenāde vilina iepazīties ar seno Kuršu pilskalnu, uzkāpt Bruņinieku pilskalnā, apskatīt Pulvertorni, Zīļuku bruņinieku un Pils maketu, pastāvēt uz Latvijā vecākā akmens mūra tilta, kam līdzās vietu radušas Zīļuka laivotāja un Zivs skulptūras. Gleznainām nogāzēm, alām un smilšakmens atsegumiem rotātais Abavas posms izsenis tiek dēvēts par „Kurzemes Šveici”.
Pārbraukšana uz gleznaino vīnu pilsētu Sabili. Ierašanās Sabiles Sidra fabrikā! Šobrīd “FABRIKAS” telpas ir izveidotas, lai ražotu ābolu sidru. Telpas, kurās mājo “Sabiles Sidrs” ir ar gandrīz 100 gadus senu ražošanas vēsturi – pirmstam šeit ir bijusi sērkociņu fabrika “Made at Sabile”, kartupeļu kalte, augļu un dārzeņu konservu rūpnīca u.c. Šeit katru rudeni Kurzemes saimnieki nodod mums savos dārzos audzētos ābolus, lai varam no tiem izspiest sulu un raudzēt sidru. Šeit, mūsu rūpnīcā, piedāvājam iespēju redzēt sidra ražošanas procesu no ābola līdz dzēriena pudeles korķim, aplūkot rūpnīcas iekārtas, degustēt un iegādāties sidrus. Ekskursija, kuras laikā iepazīsim ražotnes vēsturi, ideju par sidra ražotnes izveidi, sidra darināšanas vēsturi un tradīcijām, sidra ražošanas procesu, ražošanas telpām un iekārtām. Ekskursijas noslēgumā – dažādu sidra veidu degustācija. Dzērienus, kuri būs iekarojuši Jūsu garšas kārpiņas, varēsiet iegādāties mūsu veikaliņā.
Neliela pastaiga pilsētā. Leļļu dārzs. Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un Ginesa rekordists kā vīna dārzs, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. 34 metrus augstajā nogāzē 1,5 hektāru platībā aug aptuveni 25 dažādu šķirņu vīnogas. Blakus vīnogu stādiem Vīna kalnā aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes, valrieksti. Sabilē tiks svinēti tradīcijām bagātie Sabiles Vīna svētki, kas ir gada galvenais un gaidītākais kultūras notikums Kurzemes mazpilsētā Sabilē. Svētkos būs iespēja degustēt vīnu no Sabiles vīna kalna vīnogām, kā arī iespēja nobaudīt vietējo vīndaru meistardarbus. Vīna degustācija ir veidota kā pozitīvs saiets, kurā ir iespēja tikties vīna cienītājiem ar vīna darītājiem, un apmainīties pārdomās par vīna pasauli. Vīna svētki apvieno Sabili skaistā, rosīgā veselumā, ikvienā ieliņā un sētā ienesot dzīvesprieku, un ļaušanos neierastībai.
Vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:

 • Tūristu klases autobuss
 • Grupas vadītāja pakalpojumi 

Papildus izdevumi:

 • Vīna degustācija - 4 €
 • Personīgie izdevumi
 • Ekskursija Jaunmoku pilī- 4 €
 • Papildvieta autobusā- 10 €

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Piesakies
 • 2020. gada Jūlijā!
  46 brīvas vietas
  2100
Pieteikties

27.07. Latvija – Vīna svētki Sabilē! 1 dienas ekskursija. Apmeklētās vietas: Kandava - Sabile