Viduslaiku Tallina. 2 dienu atpūta Igaunijā

Viduslaiku Tallina

Tallina ir viena no vislabāk saglabātajām Eiropas viduslaiku pilsētām, kas vilina tūristu tūkstošus ar savu bruģēto vecpilsētas ieliņu labirintiem, vareno nocietinājumu ,ar senām baznīcām, iedzīvotāju un tirgotāju dzīvojamajām mājām, noliktavām un pilsētas pārvaldes ēkām.. un tas viss ,gandrīz neskarts, saglabājies vēl no viduslaikiem. Viduslaiku noskaņa uzburta arī vairākos muzejos, krodziņos un pat pārdevēji ,viduslaiku stila tērpos ,piedāvā senlaicīgus suvenīrus un pēc senām , noslēpumā turētām, receptēm gatavotus našķus.

1.DIENA

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Tallinā. Pirmo ceļojuma dienu mēs veltīsim Vecpilsētas apskatei un interesantu vietu apmeklēšanai. Pusdienu pauze vienā no populārākajiem un tūristu iecienītākajiem Tallinas vecpilsētas krodziņiem – III Draakon. Kas atrodas Rātsnama vecajā tiesas istabā, omulīgā pagrabiņā. Šī vieta ir īpaša ar savu unikālo 15.gadsimta ieturēto interjeru. Telpās valda patīkama, teatrāla, atmosfēra. Ēdiens jābauda bez galda piederumiem un lustru vietā telpas izgaismo dažāda izmēra sveces, kas ciemošanos šajā vietā padara vēl īpašāku. Krodziņa saimniece cienās ar gardu brieža gaļas zupu, sešu šķirņu pamatīgiem pīrāgiem, medījuma gaļas grila desiņām un Rātslaukuma alu. Cenas nu dien ir draudzīgākās visā Tallinas apkaimē – piemēram firmas ēdiens – zupa ,maksā vien 2,5 EUR.

Pēc pusdienām mēs dosimies pilsētas apskates ekskursijā, kurā uzzināsim daudz kā jauna un interesanta. Dzirdēsim daudz skaistu un smieklīgu leģendu, kā arī apskatīsim vecpilsētas nozīmīgākās vietas. Apmeklēsim Rātes aptieku , kas ir Eiropā vecākā aptieka, tā darbojas savās sākotnējās telpās. Šī aptieka pilda mums pierastās aptiekas funkcijas, kā arī blakus telpā ir izvietota interesanta ekspozīcija , kurā apskatāmi seni medicīnas un aptiekāru piederumi. Viesosimies Tallinas Pilsētas muzejā , kurā tiksim iepazīstināti ar pilsētas vēsturi, sākot no tās izveidošanas līdz pat šodienai. Viduslaiku tirgotāja dzīvojamās ēkas pagrabā atrodas keramikas, porcelāna un metāla glabātuve, bet augšstāvos apskatāmas izstādes par pilsētas vēsturi. Svinību zālē, kas izveidota rokoko stilā, var apskatīt rātskungu un bagāto pilsētnieku luksusa priekšmetus un valdītāju portretus. Ekskursiju tāpat kā sākām, tā arī beigsim Tallinas Rātsnama laukumā.

Pēc ekskursijas dodamies uz Luscher & Matiesen Igaunijas Dzērienu kultūras muzeju. Ekskursijas laikā tiksim iepazīstināti ar Igaunijas sulu, vīna gatavošanas, alus brūvēšanas un spirta destilēšanas vēsturi un kultūru,kā arī uzzināsim traģisko un aizraujošo Luscher & Matiesen leģendu līdz uzņēmuma jaunajam dzimšanas brīdim. Iekārtošanās viesnīcā.

Vakaru piedāvājam baudīt 2002. gada jūlijā durvis vērušajā "Beer House" krodziņā (Alus nams) ,kas atrodas pašā Tallinas vecpilsētas centrā, un tas ir vienīgais, unikālais restorāns-alus darītava, kas ražo savā alus darītavā septiņu šķirņu dzīvu nefiltrētu un nepasterizētu alu. "Beer House" saviem apmeklētājiem piedāvā garšīgus un kvalitatīvus ēdienus, kā arī patīkamas laika pavadīšanas iespējas. Katru nedēļas nogali te valda īsta rosība – dejas, konkursi un citas interesantas aktivitātes. Restorāna interjerā tiek ievērots senais Austrijas alus namu stils. Alus placī ir jūtama Vīnes ielu gaisotne un atmosfēra. 

2. DIENAS

Brokastis. Brīva diena Tallinā vai izbraukuma ekskursija - „Romantiskā Tallinas apkārtne”. Jūs Redzēsiet skaisto baroka parku, pilsētas iedzīvotāju iecienīto Piritas pludmali un romantiskās Svētās Birgitas klostera drupas, varēsiet baudīt pār līci redzamo, neatkārtojamo pilsētas centra panorāmu. Kadriorgas pils un parks. Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence. Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. Pēc ekskursijas brīvais laiks Tallinas vecpilsētā – pusdienām un suvenīru iegādei. Vakarā atgriešanās Rīgā.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi;
 • Naktsmītnes tūristu klases viesnīcā ar brokastīm;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
 • Vietējā gida pakalpojumi

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru - 20 EUR;
 • Papildvieta autobusā - 30 EUR;
 • Iebraukšanas atļauja - 5 EUR;
 • Luscher & Matiesen Igaunijas Dzērienu kultūras muzeja ieejas biļete - 7.5 EUR;

EKSKURSIJU CENAS:

 • Ekskursija “Romantiskā Tallinas apkārtne” - 15 EUR;

INFORMĀCIJAI:

 • Jūsu vieta autobusā tiks rezervēta pēc avansa iemaksas 20% apmērā. Atlikusī summa jāapmaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma;
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru;
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei;
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC);
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki;
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
Piesakies
 • Drīzumā!
  38 brīvas vietas
  7000
Pieteikties

03.08. Viduslaiku Tallina. 2 dienu atpūta Igaunijā. Tallina ir viena no vislabāk saglabātajām Eiropas viduslaiku pilsētām, kas vilina tūristu tūkstošus ar savu bruģēto vecpilsētas ieliņu labirintiem, vareno nocietinājumu ,ar senām baznīcām, iedzīvotāju un tirgotāju dzīvojamajām mājām, noliktavām un pilsētas pārvaldes ēkām.. un tas viss ,gandrīz neskarts, saglabājies vēl no viduslaikiem. Viduslaiku noskaņa uzburta arī vairākos muzejos, krodziņos un pat pārdevēji ,viduslaiku stila tērpos ,piedāvā senlaicīgus suvenīrus un pēc senām , noslēpumā turētām, receptēm gatavotus našķus.